Читання Апостола. Чому не потрібно змінювати світ? — прот. Олександр Клименко (відео)

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ продовжує публікувати новий цикл духовних роздумів протоієрея Олександра Клименка, присвячений тлумаченню на Апостольські читання церковного року. Цей випуск про Читання Апостола в Неділю 17-ту після П’ятидесятниці (2 Кор. 6: 17- 7: 1).

Протоієрей Олександр Клименко звернув увагу на слова апостола Павла, який закликає нас у своєму Посланні до Коринфян вийти з середовища зла та старанно берегти храм своєї душі.

«Хтось думає, що я виправлю саме середовище, де всі, до прикладу, беруть хабарі, і все зміню. А потім минає рік, два, він і не помічає, як уже сам у цих хабарницьких схемах і нічого не може зробити… Він думав, що потрапить у систему і змінить все. Але внутрішньої сили не вистачило. Єдиний шанс на спасіння твоє, щоб не занапастити власну душу, щоб не перетворитися на лизоблюда, який буде прихилятися перед сильними і владними людьми… І це стосується всього, і це стосується будь-якого зла, що притаманно тій чи іншій гріховній системі. Якщо можеш вийти, то вийди з неї, як говорить Господь», — пояснив о. Олександр та закликав кожного виходити за територію зла, щоб ніколи за життя ми не вигукнули з прикрістю “Боже мій, Боже мій, чого я тільки позбувся!?”, — і тоді Господь обдарує нас якщо не земними, то обов’язково небесними благами.

Друге послання апостола Павла до Коринфян 6: 17- 7: 1:

«Вийдіть тому з-поміж них та й відлучіться, каже Господь, і не торкайтесь нечистого, і Я вас прийму, і буду Я вам за Отця, а ви за синів і дочок Мені будете, говорить Господь Вседержитель! Отож, мої любі, мавши ці обітниці, очистьмо себе від усякої нечисти тіла та духа, і творімо святиню у Божім страху!».

Священик також зазначив, що часто люди, замість пошуку шляху до Бога Живого, шукають порятунок в ідолів. Причому, ідолом може стати краса тіла, бізнес, кількість лайків у соцмережах тощо. «Господь говорить, що з храмом Божим ідоли не мають нічого сумісного. Бо Господь створив нас, щоб ми самі стали храмом Бога Живого… І ту ревність, яку виявляли  колись  євреї до Храму Господнього, спробуймо виявляти й ми до нашого власного храму Божого — нічим не засмічуйте його, не грішіть ні образою, ні гординею, ні приниженням ближніх і нетерпінням і т.д.», — відзначив він.

Просмотров: 218