Упокоїлась настоятелька Корецького Свято-Троїцького ставропігійного жіночого монастиря ігуменя Рафаїла (Хільчук)

4 листопада 2021 року, на свято Казанської ікони Божої Матері, після важкої хвороби на 69-му році життя відійшла до Господа настоятелька Корецького Свято-Троїцького ставропігійного жіночого монастиря ігуменя Рафаїла (Хільчук). Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Матушка Рафаїла народилась у побожній родині сільського священика 13 травня 1953 року у селі Когильне Волинської області. Її батько – протоієрей Іоанн був знаним духівником, до якого линуло багато людей не лише з Волині, але і багатьох інших місць.

З батьківського благословення у 18 років вона вступила до Корецького жіночого монастиря.

У 1978 році її було пострижено у рясофор.

Тодішня настоятелька ігуменя Наталія (Ільчук) розгледіла у молодій послушниці хист до церковного співу, та у 1980 році разом з деякими іншими сестрами направила на навчання до нещодавно відкритого Регентського відділення при Ленінградській Православній Духовній академії, яке вона закінчила у 1983 році.

У Корецькій обителі матушка старанно виконувала різні відповідальні послухи. З 1983 по 2006 роки була секретаркою монастиря. Паралельно з цим з 1990 по 2007 роки була регентом монастирського хору. Саме в ці роки слава про прекрасний чернечий спів Корецького монастиря стала відомою на всю країну і за її межами.

У 1991 році майбутня ігуменя прийняла чернечий постриг у рідній обителі з ім’ям Рафаїла.

З 1998 по 2006 роки матушка Рафаїла виконувала послух викладача Регентсько-катехізаторського духовного училища, що і понині діє при монастирі.

2006 рік став доленосним у житті монахині Рафаїли. Ігуменя Наталія, відчуваючи обтяження тілесними немочами, написала на ім’я Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Олексія ІІ прохання про складання з себе повноважень ігумені та призначення на цю посаду монахині Рафаїли (Хільчук). У зв’язку з цим 26 липня 2006 року Святішим Патріархом вона була возведена в сан ігумені Корецького Свято-Троїцького ставропігійного жіночого монастиря.

В цей час новопризначена ігуменя виявила надзвичайну шану до своєї попередниці, і до самої кончини ігумені Наталії у 2007 році у всьому була їй як послушниця та робила все за її благословенням.

З 31 травня 2010 року ігуменя Рафаїла була призначена членом Синодальної комісії у справах монастирів, а з 2012 року – членом Колегії Синодального відділу у справах чернецтва та монастирів. З 2014 року її включено до Міжсоборної присутності у комісію з питань організації монастирів та чернецтва.

За своє служіння ігуменя Рафаїла була удостоєна багатьох церковних нагород:

2000 р. — Патріарша грамота

2008 р. — Орден святої рівноапостольної княгині Ольги III ступеня

2009 р. — нагороджена Святішим Патріархом Московським і всієї Русі Кирилом правом носіння Хреста з прикрасами

2013 р. — Орден святої рівноапостольної княгині Ольги II ступеня

2013 р. — Орден святої рівноапостольної княгині Ольги

2013 р. — Орден 1025-річчя Хрещення Русі

2014 р.  — Патріарший знак 700-річчя прп. Сергія Радонезького

2015 р.  — Ювілейна медаль РПЦ «На згадку про 1000-річчя переставлення рівноап. вел. кн. Володимира»

2016 р.  — Орден прп. Агапіта Печерського II ступеня.

Зусиллями матушки ігумені 25 червня 2021 року було здійснено прославлення в лику місцешанованих святих Української Православної Церкви її попередниці – преподобної ігумені Серафими Корецької.

В пам’яті сестер та шанувальників Корецької обителі матушка Рафаїла залишилася як ревна молитовниця та невтомна трудівниця на чернечій ниві. Матушка являла сестрам добрий приклад любові до богослужіння. За її ігуменства в обителі був збудований великий корпус для прийому паломників, а також проведено багато інших реставраційно-будівельних робіт. Їй вдавалося поєднувати багато матеріальних турбот зі збереженням внутрішньої молитви, яка стала для неї невід’ємною супутницею у житті.

Кончина матушки Рафаїли відбулася після звершення над нею Таїнства Соборування і причастя Святих Таїн Тіла і Крові Христових.

Царство Небесне і зі святими упокоєння нехай Господь сподобить душу новоспочилої ігумені Рафаїли!

Чин відспівування матушки відбудеться у суботу, 6 листопада.

Просмотров: 7695