Вперше відбулося богослужбове вшанування новопрославленного святого – священномученика Михаїла Под’єльського

27 листопада 2021 року, в день пам‘яті священномученика Михаїла Под’єльського, пресвітера Зазимського, вперше відбулося богослужбове вшанування цього новопрославленного святого. Богослужіння звершили у с. Зазим’я на Київщині та в м. Ніжині на Чернігівщині. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-служби Бориспільської та Ніжинської єпархії.

З благословення Керуючого справами УПЦ митрополита Бориспільського і Броварського Антонія, секретар Бориспільської єпархії єпископ Переяслав-Хмельницький Діонісій та вікарій Бориспільської єпархії єпископ Згурівський Амвросій звершили Божественну літургію у храмі на честь Воскресіння Христового с. Зазим’я.

Преосвященнішим владикам співслужили: благочинний Першого Броварського благочиння протоієрей Олександр Левчук, настоятель храму протоієрей Олександр Генераленко та духовенство єпархії.

Наприкінці богослужіння духовенство з віруючими звершили хресну ходу навколо храму, після чого владики привітали усіх зі святом.

Митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент звершив Божественну літургію в Богоявленському храмі м. Ніжина.

Його Високопреосвященству співслужили секретар єпархіального управління протоієрей Валерій Дашко, благочинний 1-го Ніжинського округу протоієрей Михаїл Борканин, благочинний 2-го Ніжинського округу протоієрей Миколай Марчишак, настоятель храму протоієрей Валерій Кривчук та духовенство Ніжинської єпархії.

На завершення Божественної літургії відбувся молебень до священномученика Михаїла.

Це перше богослужіння в честь новоявленого угодника Божого, яке відбулося на малій батьківщині святого після його канонізації 23 листопада 2021 року.

Священномученик Михаїл Под’єльський народився 21 травня 1878 р. у м. Ніжині в сім’ї диякона Богоявленського храму Стефана Тимофійовича Под’єльського. Спочатку проходив служіння в Чернігівській єпархії дияконом. У 1925 р. був посвячений у сан ієрея та направлений на служіння в Прилуцьке благочиння. У 1930 р. вперше затриманий Прилуцьким НКВС. Після звільнення змушений перевестись у с. Зазим’я Броварського району. Попри тиск місцевої радянської влади на новому місці служіння активно продовжував виконувати свої пастирські обов’язки, відмовлявся закривати церкву, здійснював для місцевих мешканців церковні обряди і таїнства. 19 листопада 1937 р. було виписано ордер на арешт о. М. Под’єльського по звинуваченню у «антирадянській агітації». Згідно з протоколами, на допиті о. Михаїл тримався спокійно, заперечуючи всі висунуті обвинувачення. Трійка при Київському облуправлінні НКВС 20 листопада присудила до розстрілу з конфіскацією майна. 27 листопада 1937 року рівно о 24.00 вирок привели у дію. Про це свідчить акт розстрілу. Тіло, як і більшість інших розстріляних, відвезли в Биківнянський ліс. 17 серпня 2021 року Священний Синод благословив місцеве шанування в межах Бориспільської єпархії священномученика Михаїла Под’єльського та встановив день його пам’яті 27 листопада за новим стилем.

Просмотров: 842