Найближчими днями в Верховній Раді України можуть проголосувати за законопроект №4626 “Про Службу військового капеланства”. Суть цього проекту закону та його загрози для українського суспільства прокоментував Юрій Євгенович Решетніков, релігійний експерт, кандидат філософських наук та екс-голова Держкомітету України у справах національностей та релігій. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на YouTubе-канал «Перший Козацький».
Експерт зазначив, що необхідність законодавчо врегулювати військове капеланство назріла давно, але проект Закону «Про військове капеланство» у нинішній редакції містить у собі парадоксальні положення, які дозволяють вірним Української Православної Церкви служити на будь-яких посадах у Збройних силах України, але позбавляють права отримувати душпастирську опіку священиками УПЦ.
Юрій Решетніков розповів, що у нинішній редакції законопроекту в частині 3 статті 7 зазначено, що військовим капеланом не може бути особа, доступ якій до військових частин обмежений будь-яким законом. За його словами, це відсилає до сумнозвісного закону №5309, який ще називають «Законом про перейменування УПЦ». У ньому йдеться про те, що релігійні організації, чий керівний центр знаходиться нібито в країні агресора, не можуть здійснювати капеланське служіння у військових частинах.
На думку релігійного експерта, всі ці моменти є маніпуляціями, які спрямовані на обмеження можливостей УПЦ та порушують права громадян України, які є вірними Української Православної Церкви, у тому числі тих, хто служить у ЗСУ та інших воєнізованих формуваннях країни. «Парадокс ситуації у тому, що законодавство не має обмежень для громадян вірних УПЦ щодо виконання своїх військових обов’язків, у тому числі на офіцерських посадах, – підкреслив Ю. Решетніков. – Громадяни, вірні УПЦ призиваються на службу чи з власної волі йдуть служити у ЗСУ і це не є якоюсь загрозою національній безпеці. При цьому можливість отримувати опіку від священнослужителів своєї Церкви чомусь є загрозою».
Просмотров: 965