Митрополит Львівський Філарет став магістром державного управління у сфері охорони здоров’я

У грудні 2021 року митрополит Львівський і Галицький Філарет завершив навчання в  Національному університеті охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика (Національна медична академія післядипломної освіти). Після успішного складання державних іспитів та захисту кваліфікаційної роботи на тему «Вплив державно-релігійних відносин на систему публічного управління у сфері громадського здоров’я України» на кафедрі  управління охороною здоров’я та публічного адміністрування владика здобув ступінь магістра державного управління у сфері охорони здоров’я. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-службу Львівської єпархії.

Кваліфікаційна робота митрополита Філарета присвячена вирішенню низки питань, що стосуються впливу відносин між державою та Церквою на систему публічного управління у сфері громадського здоров’я в Україні.

Необхідність розгляду і розв’язання актуальних питань зумовлюється реформуванням системи охорони здоров’я, а також розширенням співпраці держави з Церквою в багатьох важливих напрямках суспільного життя.  Зокрема, в роботі розглянута необхідність запровадження інституту капеланства в медичних закладах на державному рівні. Державна підтримка цього напрямку служіння Церкви дозволить більш повно задовольняти духовні потреби медичних працівників, хворих і розвивати надання душпастирської опіки під час лікування хворих.

Магістерська робота показує те, що на основі багаторічного досвіду капеланського служіння розроблені і пропонуються практичні рекомендації інститутам громадянського суспільства, що діють у сфері державно-релігійних відносин.

Просмотров: 1289