У Житомирській, Уманській, Рівненській, Полтавській єпархіях освячено нові храми, у Дніпропетровській і Черкаській — нижній храм і приділ

25 грудня 2021 року, в день пам’яті святителя Спиридона, єпископа Триміфунтського чудотворця, у Житомирській єпархії в с. Левків було освячено храм на честь ікони Божої Матері «Скоропослушниця», збудованого замість захопленого представниками «ПЦУ», в Уманській єпархії  в с. Баштечки — новий Свято-Димитрівський храм, у Рівненській єпархії в с. Малі Дорогостаї — новий  храм на честь свт. Спиридона Триміфунтсьского, а також у Дніпропетровській єпархії в с. Дослідне — нижній храм на честь свт. Іоасафа, єпископа Білгородського, та у Черкаській єпархії в м. Черкаси — приділ на честь свт. Спиридона Триміфунтського у храмі Різдва Христового. А 26 грудня у Полтавській єпархії в с. Попівка було освячено новий храм на честь святителя Миколая Чудотворця, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-служби єпархій.

Митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим звершив чин освячення храму на честь ікони Божої Матері «Скоропослушниця» в селі Левків Житомирської єпархії.

Храм було побудовано після захоплення представниками “ПЦУ” місцевого Свято-Преображенського храму. Проте релігійна громада не розпалась і залишилась вірною канонічній УПЦ, спромігшись при цьому збудувати новий храм.

Після чину освячення владика звершив першу святкову Божественну літургію. Його Високопреосвященству співслужив благочинний Житомирського району протоієрей Димитрій Новіцький, настоятель парафії та духовенство, що прибули на молитву.

Після завершення богослужіння владика Никодим привітав настоятеля, духовенство та всіх богомольців із визначною подією – освяченням нового храму. Архіпастир побажав процвітання парафії, а настоятелю нести із ревністю послух Пастиря Церкви Христової.

Митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон звершив Велике освячення Свято-Димитрівського храму с. Баштечки Уманської єпархії.

Його Високопреосвященству співслужили благочинний Жашківського округу прот. Василій Любківський, настоятель храму прот. Святослав Чайковський, протод. Петро Вірстаі запрошене духовенство.

За богослужінням було піднесено сугубу молитву про припинення небезпечних вірусних захворювань.
Після відпусту Літургії митрополит Пантелеімон звернувся до духовенства та мирян зі словами привітання та духовного повчання.Благодійників, які виявили старанність під час будівництва і підготовки храму до Великого освячення, було нагороджено орденами та грамотами УПЦ, після чого владика благословив усіх присутніх.

Єпископ Рівненський і Острозький Пимен звершив освячення нового храму на честь святителя Спиридона у с. Малі Дорогостаї Рівненської єпархії.

Преосвященніший владика очолив Божественну літургію в новоосвяченому храмі.

Йому співслужили секретар єпархії протоієрей Олександр Єгоров, благочинний Млинівського округу протоієрей Василій Іванейко, настоятель храму священник Олександр Ящук та численне духовенство.

На малому вході з благословення Блаженнішого Митрополита Онуфрія було нагороджено священнослужителів Млинівського благочиння: протоієрея Миколая Боровського – митрою, протоієрея Петро Набочук та настоятеля храму священника Олександра Ящука – хрестами із прикрасами.

За богослужінням піднесли особливі прохання про припинення епідемії коронавірусу, про одужання хворих та Божу допомогу лікарям.

Після завершення Літургії було звершено заупокійну літію на могилі спочилого Млинівського благочинного протоієрея Андрія Іванейка.

Митрополит Полтавський і Миргородський Филип звершив чин освячення нового храму на честь святителя Миколая Чудотворця у с. Попівка Полтавської єпархії.

Його Високопреосвященству співслужили секретар Полтавської єпархії протоієрей Михаїл Волощук, прес-секретар Полтавської єпархії протоієрей Миколай Довганич, благочинний Миргородського округу протоієрей Петро Товстяк, настоятель храму протоієрей Андрій Щербань та гості у священному сані.

За старанну пастирський труд настоятель храму протоієрей Андрій Щербань був нагороджений правом носіння митри.

Під час Літургії було піднесено сугубу молитву про закінчення епідемії коронавірусу та про лікарів, які рятують життя хворих.

За старанні труди на благо Української Православної Церкви орденом святителя Миколая Чудотворця було нагороджено Віташа Миколу Сергійовича. Благодійники храму були удостоєні Архієрейських грамот.

З нагоди освячення храму митрополит Филип передав у дар парафії ікону Божої Матері на молитовну пам’ять. Після відпустки Високопреосвященніший владика привітав паству зі святом та благословив усіх.

Митрополит Дніпропетровський та Павлоградський Іриней здійснив чин Великого освячення нижнього храму на честь свт. Іоасафа, єпископа Білгородського, сел. Дослідне Дніпропетровської єпархії.

Верхній храм цього дня зустрів своє престольне свято – святителя Спиридона, єпископа Триміфунтського, чудотворця.

Правлячому архієрею співслужили: секретар єпархіального управління протоієрей Миколай Нічипорук, благочинний Дніпровського районного церковного округу протоієрей Василій Бринзей, настоятель храму протоієрей Димитрій Сороковий та духовенство Кам’янської та Дніпропетровської єпархій.

Після закінчення чину великого освячення митрополит Іриней звернувся до вірян зі словом проповіді, після якої звершив у новоосвяченому храмі Божественну літургію.

За богослужінням молилися представники місцевої влади.

На сугубій єктенії були піднесені особливі прохання про позбавлення згубної пошесті.

Після закінчення богослужіння за заслуги у справі будівництва храму правлячий архієрей з благословення Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Митрополита Київського та всієї України Онуфрія вручив настоятелю храму протоієрею Димитрію Сороковому, благодійникам та трудівникам храму грамоти Предстоятеля. Грамотою керуючого єпархією були удостоєні парафіяни та будівельники храму. Меценат храму Андрій Васильович Біба був удостоєний грамотами та пам’ятними подарунками.

Митрополит Черкаський і Канівський Феодосій очолив чин великого освячення приділ на честь свт. Спиридона Триміфунтського у храмі Різдва Христового в м. Черкаси Черкаської єпархії.

Його Високопреосвященству співслужили вікарні архієреї Черкаської єпархії – архієпископ Золотоніський Іоанн та єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній, а також міське духовенство.

Перед початком освячення владика Феодосій розповів парафіянам про значення священнодійств, що здійснюються під час освячення, та привітав присутніх із тим, що вони є безпосередніми свідками та учасниками радісної події духовного народження храму Божого.

Просмотров: 1215