Читання Апостола. У пошуках мудрості не загубити головного — прот. Олександр Клименко (відео)

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ продовжує публікувати новий цикл духовних роздумів протоієрея Олександра Клименка, присвячений тлумаченню на Апостольські читання церковного року. Цей випуск про Читання Апостола в день свята Обрізання Господнього, свт. Василія Великого (Кол. 2: 8-12).

Про те, як не звабитись у пошуку мудрості й істини хибними мудруваннями світу цього, а натомість, взявши краще з філософських надбань, збагнути Істину Христову та твердо стояти на цьому шляху – шляху до Бога.

Як зауважив священик, «люди, які шукають мудрість, допускають помилки, разом із тим, добре, що вони вже стоять на цьому шляху – на шляху пошуку Істини». У Святої Церкви було різне ставлення до помилок і прозрінь таких людей. Але головне, як він додав, щоб християнин не впав в оману, не затуляв образ Христа різними мудруваннями світу, а був здатен взяти найкраще з філософських надбань задля досягнення спасіння.

«Апостол Павел є, мабуть, найглибшим філософом нашого часу і він говорить нам: не захоплюйтесь, не зваблюйтесь вченням світу цього. Адже ви не встигнете купити 200-500 всіх тих книг із філософії.., які можна прочитати різними мовами світу. Ви навіть не встигнете їх усі прочитати і загубитесь у мережеві помилок і згубних вчень, – аж прийде кінець нашого життя. Ми тоді зрозуміємо, що єдиною книгою, на яку можна було б нанизувати всі інші книги, є Святе Писання. Єдиний досвід, на який слід би було нанизувати досвід філософів і мудреців, є Священне Передання Христової Церкви. Коли наріжним каменем, хребтом нашого з вами життя є Христос і Його Священне Писання, Його Священне Передання, то тоді вчення філософів і мудреців не будуть для нас згубними і звабливими. Ми оберемо ту частину, що не заражену, що є чистою і правдивою, яка допоможе нам ще простіше і легше збагнути Христову Істину», – зазначив о. Олександр та побажав стояти на шляху до Істини й не зваблюватися штучною «мудрістю». Він додав: «Бо спочатку треба побудувати архітектурну будівлю міцною, що стоїть на міцному фундаменті, а вже потім одягати на цю будівлю всі ті елементи, які насправді зможуть її чимось прикрасити з цього світу, з цих потуг людського розуму, який зміг породити щось добре. Дай Боже, щоб у пошуку мудрості ми не загубили головного!».

Просмотров: 145