У Києво-Печерській Лаврі відбулося засідання Синодального відділу УПЦ у справах пастирської опіки козацтва

15 січня 2022 року на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври відбулося розширене виїзне засідання Синодального відділу УПЦ у справах пастирської опіки козацтва та духовно-фізичного виховання молоді УПЦ, яке пройшло з благословення голови Синодального відділу митрополита Запорозького і Мелітопольського Луки. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ із посиланням на прес-службу Харківської єпархії.

З архіпастирським словом до учасників засідання звернувся високопоставлений гість, Голова Синодального відділу УПЦ із взаємодії зі Збройними силами та іншими військовими формуваннями України митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин. Високопреосвященніший владика розповів учасникам засідання про позитивні процеси з розв’язання важких питань щодо капеланського служіння УПЦ на рівні Верховної Ради.

Очолив засідання перший заступник голови протоієрей Андрій Кузьмін. У роботі засідання взяли участь постійні члени Синодального відділу у священному сані, голови єпархіальних відділів у справах козацтва, гетьман міжнародної ГО „Козацтво Запорізьке” Банчук Я.О. та козаки цієї організації, Верховний отаман “СКУ” Війська Запорізького Панченко А.В., козаки “Вільного Козацтва” та представники козацьких організацій діаспори з Німеччини, Румунії, Молдови.

Під час засідання розглянули питання, пов’язані з консолідацією різних козацьких організацій у напрямі розвитку загальнокозацької культури в Україні, статусу козацтва у соціальному та політичному середовищі, взаємодії козацтва та Церкви.

Також було відзначено значення виїзних засідань у справі розв’язання різноманітних питань. “Міжєпархіальні та Всеукраїнські збори не лише сприяють єдності духу козачого товариства України, але насамперед збагачують досвід, дозволяючи завдяки цьому оцінювати та розуміти тему козацтва масштабно”, – йдеться у повідомленні.

Просмотров: 678