Релігійну громаду УПЦ в Івано-Франківську позбавили храму всупереч рішенню Комітету з прав людини ООН

7 лютого 2022 року Івано-Франківський міський відділ Державної виконавчої служби почав виселення релігійної громади храму УПЦ на честь Преображення Господнього з приміщення, у якому віряни молилися останні 30 років. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. 

Міська влада Івано-Франківська намагалася відібрати будівлі на вулиці Чорновола ще з 2016 року. У 2019 році Комітет з прав людини ООН зобов’язав державу Україна не виселяти вірян УПЦ з приміщення по вулиці Чорновола 6 в Івано-Франківську, де діяв Спасо-Преображенський храм.

Не зважаючи на пряму заборону міжнародної правозахисної інституції, мерія продовжила судитися з громадою УПЦ і наразі передала будівлю міському департаменту освіти.

У п’ятницю, 4 лютого, у другій половині дня, Івано-Франківська єпархія отримала повідомлення про примусове виселення, яке призначили на ранок 7 лютого. Держслужба не взяла до уваги клопотання про відкладення виселення через надмірно стислий термін, хоча законодавство передбачає можливість такого відкладення до 10 днів.

Наразі віряни УПЦ змушені забрати все з храму, у якому молилися 30 років, і у громади немає приміщення для богослужінь.

Відтепер парафіяни храму не матимуть місця і для звершення соціального служіння. При храмі годували нужденних, роздавали одяг та ліки. Вочевидь, далі доведеться годувати безхатченків під міською радою, кажуть у прес-службі єпархії.

 

Державна виконавча служба за участю поліції і муніципальної служби опечатує церковну лавку.

Парафіяни під час примусового виселення зі Свято-Преображенського храму збирали церковне майно під наглядом судових приставів. Відео з місця подій опублікував сайт «Галка».

Просмотров: 1644