На вінницькому кладовищі осквернили могилу архієпископа Симона (Івановського)

На Центральному кладовищі м. Вінниця осквернили могилу архієпископа Симона (Івановського), який очолював Вінницько-Брацлавську єпархію у 1955-1961 роках. В часовню на могилі владики Симона часто заходять віряни, щоб помолитися та поставити свічку. Про це повідомляє прес-служба Вінницької єпархії, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«6-го лютого о 12.00 на могилі звершувалась панахида. Блюститель часовні повідомив, що невідомі зняли хрест, який був зверху на пам’ятнику. Про інцидент повідомлено в поліцію, на місце події виїхала оперативна група, написано заяву», – зазначають в єпархіальній прес-службі.

Уточнюється, що 20 січня до могили прийшла вірянка і побачила зламану та відірвану лампаду, яка була примонтована до гранітного пам’ятника. Також на могилі походили.

“Ми не одразу повідомили про це, оскільки могла бути неприємна випадковість”, – йдеться у повідомлені.

Архієпископ Симон (Івановський) народився 1 лютого 1888 року, помер 1 лютого 1966 року. Він був ревним архіпастирем, піклувався про Церкву Христову, намагався протистояти процесу закриття храмів на Вінниччині, який особливо активізувався у другій половині 50-х – початку 60-х років ХХ століття. Після смерті архієпископа Симона його могила залишається завжди доглянутою, а на церковні свята і в день народження архіпастиря сюди приносяться свіжі квіти й звершуються заупокійні богослужіння. 7 жовтня 2021 року митрополит Вінницький і Барський Варсонофій освятив каплицю над могилою архієпископа Симона, який керував Вінницько-Брацлавською єпархією у 1955-1961 роках.

Просмотров: 618