Слово Предстоятеля після молебню за встановлення миру в Україні (відео)

4 березня 2022 року, після завершення молебню за встановлення миру в Україні, який Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив у домовому Свято-Троїцькому храмі Пантелеймонівського монастирі Феофанії у Києві, Архіпастир звернувся зі словом. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«В усій нашій Українській Православній Церкві звершується молитва за мир на Українській землі. На превеликий жаль, вже 9-й день, як триває війна на нашій землі. Російські війська воюють проти України. Це сум, який наповнює наші серця. Люди гинуть – гинуть мирні жителі, гинуть діти. Земля наповнилася плачем та скорботою. Біженці не мають де прихилити голову. Ми молимося, щоб Господь помилував нас.
Наша Свята Українська Православна Церква завжди проповідувала любов між народами. Особливо ми бажали, щоб був мир і злагода між російським та українським народами. Ми хотіли, щоб ці народи жили як добрі сусіди: у повазі один до одного, терпінні один до одного і в любові. Нас за це ображали і ображають досі, обзивають усілякими непристойними словами та виразами. Але ми не звертаємо на це увагу. Ми й сьогодні хочемо, щоби російський народ та український народ жили мирно між собою.
Тому звертаюся до Президента РФ В.В. Путіна і прошу: “Володимире Володимировичу, зробіть усе, щоб припинилася війна на Українській землі! Війна не приносить блага народу. Війна проливає кров, а кров розділяє людей. Ви можете це зробити, і ми віримо та бажаємо, щоб ви це зробили. Ми просимо, щоб дні Великого посту були для нас мирними, щоб ми радо зустріли світле свято життя – свято Святого Христового Воскресіння”.
Ми знаємо, що є проблеми між народами, вони є, були і будуть. Але ми завжди відстоювали таку думку, що ми, як творіння Боже, обдаровані розумом і словом, повинні вирішувати ці проблеми за допомогою розумного слова.
Ми закликаємо, щоб обидві сторони: російська сторона та українська сторона, – сіли за стіл переговорів та всі проблеми, які між нами існують, на них вирішилися, а не за допомогою меча. Меч розділяє, а любов єднає. Будемо терпіти один одного, поважати один одного, любити Бога і бути єдиними в Богові. Це єдність, яку ніхто і ніщо не може зруйнувати. Та єдність, що досягається за допомогою меча, недовгочасна та ненадійна. Це єдність людська і вона розпадається. А та єдність, яка у Богові, – вона вічна. Я хотів би, щоб між нашими народами була єдність у Богові, щоб любили одне одного і були в Бога єдиними.
Нехай Господь благословить усіх нас!»

Просмотров: 3751