Сотні тон гуманітарної допомоги, притулки для біженців, укриття в храмах, гарячі обіди, власноруч випечений хліб, ліки, кров для поранених. В Українській Православній Церкві продовжують допомагати цивільним та військовим, лікарням, біженцям і всім нужденним. Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує п’яту частину репортажу з усіх куточків України, зібрану станом на 4 березня 2022 року.
Нагадаємо, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія силами єпархій та монастирів УПЦ організовується всебічна допомога біженцям та всім, хто постраждав внаслідок бойових дій, що тривають на території України.
Читайте також: Репортаж. Частина 1.
Київська єпархія.
До допомоги нашим захисникам і усім нужденним долучаються віряни Української Православної Церкви. Зокрема, Валерій Миколайович Козак, директор ФОП Козак, в Києві роздає харчові продукти для усіх, хто постраждав внаслідок бойових дій, що тривають на території України.
Київські духовні школи передають гарячі обіди українським захисникам.
Кременчуцька єпархія.
Парафія на честь Успіння Пресвятої Богородиці в с. Сушки Козельщанського благочиння допомагає місцевим та жителям м. Харків.
Дівчата і жінки у місцевому будинку культури готують їжу для військових ЗСУ і територіальної оборони. Родини фермерів с. Сушки виділили поросят і диких тварин (кабана), для приготування тушківки. Також значну частину продуктів доправлено до м Харків.
З благословення Митрополита Кременчуцького і Лубенського Миколая у храмах Кременчуцької єпархії зусиллями небайдужих людей збирають та передають допомогу переселенцям, українським військовим та всім, хто постраждав у наслідок бойових дій на території України.
На фото – одна з багатьох зібраних «гуманітарок» у храмі св. мч. Іоанна Воїна для наших воїнів на передовій. Настоятель храму протоієрей Костянтин Маслов звертається з проханням про допомогу: “потрібні стериільні бинти, ліки, сухпайки – тушонка, галетне печиво, цукор “рафінад”, вода 1,5 л, батончики енергетичні. Допомогу приносити за адресою: Кременчук, пров. Л.Товстого, з 08 до 16.00″.
Щодня прихожани храму Благовіщення Пресвятої Богородиці м. Кременчука приносять до храму нашим військовим та переселенцям все необхідне. На фото – зібрані та передані речі та продукти від прихожан храму та жителів Ревівки і навколишніх сіл.
Мукачівська єпархія.
Духовенство єпархії продовжує розвозити та роздавати гарячу їжу біженцям.
На КПП “Тиса” парафія села Кібляри разом зі своїм настоятелем, отцем Іваном Розман, що на Ужгородщині нагодувала біженців гарячими стравами, чаєм та солодощами.
Ніжинська єпархія.
З благословення митрополита Ніжинського і Прилуцького Климента представники духовенства та вірних Ніжинської єпархії на чолі з вікарієм Ніжинської єпархії єпископом Ладанський Феодосієм продовжує роздавати гарячі обіди для вимушених біженців, представників поліції та територіальної оборони м. Ніжина.
У Ніжинській єпархії оголошено збір одягу для вимушених біженців. Усі, хто потребує даної допомоги, можуть звертатися до Благовіщенського чоловічого монастиря м. Ніжина за адресою вул. Митрополита Стефана Яворського, 2.
Парафіяни храму Святого великомученика Георгія Побідоносця м. Ніжина разом з настоятелем ієреєм Олександром Гладишем готують їжу та збирають речі, необхідні для військових та вимушених переселенців.
Полтавська єпархія.
З благословення митрополита Полтавського і Миргородського Филипа щодня при Макаріївському кафедральному соборі м. Полтави відбуваються благодійні трапези для вимушених переселенців і біженців, а також для всіх нужденних. Отримати гарячий обід можна щодня у дворі собору з 12.00 до 13.00.
Парафіяни Макаріївського та Андріївського храмів Полтави передали харчі та одяг в с. Чернеччина, Охтирського району Сумської області для людей які постраждали внаслідок бойових дій.
Благочинний Карлівського округу ієрей Богдан Довбака разом з активними прихожанами Пантелеймонівського храму та міською адміністрацією м. Карлівка допомогли облаштувати тимчасове житло для переселенців.
Рівненська єпархія.
Всі благочиння єпархії продовжують надавати різну допомогу військовим та біженцям. Долучаються всі парафії.
Священники та віряни надсилають фотографії чеків від перерахунків коштів для ЗСУ та купівлі медпрепаратів, взуття, ліхтариків, біноклів, лопат, бензопил, інших необхідних речей для наших захисників.
Крупи, консервацію, печиво, картоплю та інші продукти тривалого зберігання звозять, як до центрів ОТГ, так і в пункти розподілу гуманітарної допомоги, що діє в Рівненській єпархії на базі храму Всіх Волинських святих.
Станом на сьогодні є чітка комунікація Рівненської єпархії з владою та військовими щодо надання допомоги та розселенню біженців.
Відповідальний: архімандрит Гавриїл +380962615651.
Духовенство і віруючі Миколаївського собору м. Бердичева передали допомогу продуктами на потреби Сил територіальної оборони ЗСУ.
Тернопільська єпархія.
Дякуємо Румунській Православній Церкві, яка зібрала допомогу біженцям, військовим України та тим людям, які лишилися у Харкові, Києві та Чернігові”, – йдеться у повідомленні.
Телефонуйте за номером: 0975201959 – свящ. Василь.
Настоятель, клірики і частина прихожан Архангело-Михайлівського храму м.Городище перерахували місячну зарплатню на підтримку ЗСУ.
Прихожани та місцеві жителі приносять до храму продукти харчування, питну воду, медичні препарати, теплий одяг і взуття, ковдри, засоби особистої гігієни, предмети повсякденного вжитку, господарчі товари, які потім волонтери доправляють як гуманітарну допомогу ЗСУ і потерпілим жителям в зоні проведення бойових дій.
Хто має задовільний стан здоров’я створюють засоби інженерного захисту для населення та працюють на всіх роботах до яких їх залучає місцева влада задля безпеки громадян Городищенської ОТГ.
Значна кількість прихожан здають кров, як донори.
Черкаська єпархія надала понад 500 кг. м’ясної продуктової допомоги місцевим біженцям, військовослужбовцям та теробороні, які зараз потребують харчування.
Також продуктова допомога у великій кількості передається волонтерам, які доставляють їжу потребуючим за сотні кілометрів від Черкас, в зону бойових дій, де ускладнене постачання продуктів першої необхідності.
Харківська єпархія.
Братія Покровського чоловічого монастиря Харкова з благословення митрополита Харківського та Богодухівського Онуфрія продовжує розвозити випечений в обителі хліб та продуктові набори районами Харкова, які найбільше постраждали під час обстрілів.
Священнослужителі Харківської єпархії надають допомогу воїнам ЗСУ та постраждалим від бойових дій.
Священнослужителі єпархії звершують молебні про мир в Україні та про припинення війни біля будинків парафіян, окроплюючи житла святою водою. А також здійснюють хресні ходи навколо мікрорайонів із молитвами про мир.
Просмотров: 535