Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив читання Великого покаянного канону у Феофанії

10 березня 2022 року, у четвер першої седмиці Великого посту, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Велике повечір’я з читанням Покаянного канону у Свято-Пантелеймонівському жіночому монастирі (Феофанії). Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. 

Блаженніший владика прочитав останню частину Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського у Свято-Пантелеймонівському соборі обителі. За богослужінням молилась настоятелька обителі ігуменя Єлисавета (Андреєва) та сестри монастиря.

Текст Великого канону був написаний преподобним Андрієм незадовго до смерті і виражав його власні покаянні думки. В одних тропарях канону звучить прямий заклик до покаяння – іноді як звернення до власної душі, іноді від особи Самого Бога. Інші тропарі наводять приклади зі Святого Письма про гріх та покаяння. Великий канон містить найважливіші біблійні образи, як правило, відповідно до хронології; більшість з них присвячені Старому Завіту. Оригінал канону грецькою за своїм образним змістом і метрикою є одним з найяскравіших візантійських церковних поетичних текстів. Церква невипадково постановила розпочинати Великий піст саме цим каноном: його життєві слова і багатство біблійних прикладів налаштовують вірних на покаяння, зміну життя – а це і є основним завданням посту. 

Нагадаємо, Блаженніший Митрополит Онуфрій у Феофанії звершив Божественну літургію з молитвою про мир.

 

Просмотров: 4597