Банченський монастир надав притулок будинку дитини з Краматорська (відео)

У Свято-Вознесенському Банченському монастирі Чернівецької єпархії знайшли прихисток діти та персонал Краматорського будинку дитини. Загальна кількість евакуйованих в обитель на даний час – 110 осіб, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«У перші дні війни до владики Лонгина (намісника Банченського монастиря – ред.) звернулися зі Служби у справах дітей Чернівецької обласної державної адміністрації з проханням прийняти в обитель певну кількість діток, яких евакуйовують у Чернівецьку область. Владика, будучи опікуном більше ніж 300 дітей, які проживають у дитячому містечку с.Молниця Чернівецького району, відповів, що обитель наразі може прийняти ще близько 100 малюків», – розповіла в коментарі для Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ член Всеукраїнського громадського об’єднання «Правозахист» Меліщук Людмила Сезонтіївна, яка близько 20 років надає правову допомогу Банченському монастирю.

Вночі, 15 березня 2022 року, в м. Чернівці прибув потяг з Краматорська. На ньому евакуювалося 75 дітей із місцевого дитячого будинку, вік яких складає від 2 місяців до 6 років. Це друга евакуація Краматорського будинку дитини за три тижні війни. Спершу дітей було евакуйовано до міста Святогірськ Донецької області, але у зв’язку із авіабомбардуванням цього міста діти та персонал дитячого будинку повернулися у Краматорськ, звідки на потязі вони вирушили уже до Чернівців. Дорога тривала 36 годин. На залізничному вокзалі міста Чернівці їх зустріли братія монастиря та представники Чернівецької обласної адміністрації.

«Звісно, для такої кількості малечі необхідно близько 200 осіб обслуговуючого персоналу. Водночас мали можливість супроводжувати цих дітей лише 10% співробітників закладу, у зв’язку з цим співробітникам Краматорського будинку дитини допомагають наші матушки, які роблять усе необхідне, щоб ці дітки перебували у теплі та постійній турботі», – зазначила Людмила Сезонтіївна.

Митрополит Банченський Лонгин особисто прослідкував, щоб новоприбулі діти мали новий одяг, харчування, памперси та інші необхідні речі. Усе це забезпечується за кошти монастиря.

Окрім матеріальної допомоги, митрополит Лонгин морально підтримує всіх прибулих до монастиря.

«Ви тепер – наша сім’я. Усім, чим ми зможемо допомогти – допоможемо!», – звернувся владика до співробітників дитячого будинку під час першої своєї зустрічі з ними.

За словами митрополита Лонгина, з початку війни через Банченський монастир пройшло понад 8 тисяч осіб.

«Я радий прийняти їх всіх з посмішкою і добрим словом, дати цим людям харчування і все необхідне, тому що я розумію їхнє становище. У нас є люди з усієї України, майже із кожного міста, але більшість залишалися у нас на декілька днів, а потім їхали в інші місця», – зазначив намісник.

Обителі, яка відома своєю благодійною діяльністю далеко за межами України, допомагають небайдужі люди. Нещодавно підприємці з міста Сучава (Румунія) доставили в монастир чотири вантажівки гуманітарної допомоги.

Іоанн і Серджіо Лукан розповіли, що допомагатимуть обителі й надалі.

Джерело відео

Просмотров: 3364