У Вінницькій єпархії “ПЦУ” продовжує рейдерство під час війни

Поки українці відбиваються від агресора на фронті, священнослужителі УПЦ дедалі частіше стають жертвами атак з боку “ПЦУ”.  Прихильники “ПЦУ” захопили шість храмів УПЦ у Вінницькій єпархії. Про це СПЖ повідомили місцеві парафіяни, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

6 березня у селі Малі Крушлинці Вінницького району представники “ПЦУ” увірвалися до храму, зірвали богослужіння, силою витягли священнослужителя на вулицю та захопили приміщення. При цьому зловмисники заходили у вівтар і торкалися Святого Престолу, що за церковними правилами вважається наругою над святинею.

12 березня у селі Лаврівка Вінницького району прихильники “ПЦУ” зірвали богослужіння, погрожували фізичною розправою священникові та намагалися вигнати його та парафіян на вулицю. Співробітники поліції закрили та опечатали храм, однак через кілька днів відкрили його, але вже для громади “ПЦУ”.

13 березня у селі Сосенка прихильники “ПЦУ” змусили голову парафіяльної ради відкрити храм нібито для перевірки на наявність зброї. Після чого староста села забрав ключі від храму та більше священнослужителя та парафіян до храму УПЦ не пустили, а пізніше з’ясувалося, що ключі передали представникам “ПЦУ”.

Цього ж дня у селі Пеньківка активісти “ПЦУ” зрізали замки та захопили приміщення храму, поклали головні убори прямо на Святий Престол, спиралися на нього руками, перешкоджали священникові забрати Святі Дари. Церковне начиння та богослужбові книги, що належать громаді, зловмисники викинули через вікно.

19 березня у селі Мізяківські Хутори Вінницького району представники територіальної оборони заблокували прохід у храм і не давали священникові та парафіянам навіть підійти до церкви. На адресу настоятеля храму звучали погрози розправи, втілити у життя які зловмисникам завадили правоохоронці. Наступного дня ці ж люди захопили храм у сусідньому селі Переорки, парафіянами якого опікувався священник із села Мізяківські Хутори.

19 березня у селі Великі Крушлинці місцеві жителі намагалися забрати у священника ключі від храму, погрожували зірвати богослужіння та змушували його перейти до ПЦУ. Як нам стало відомо, подібні провокації з боку розкольників готуються у селах Осипівка, Гурівці, Мигалівці, Вороновиця та Медвідка.

Просмотров: 3212