СЛОВО НА ВРУЧЕННЯ ЖЕЗЛА
ПРЕОСВЯЩЕННОМУ ФЕОДОСІЮ (МІНТЕНКУ),
ЄПИСКОПУ ГОРОДИЩЕНСЬКОМУ, ВІКАРІЮ ШЕПЕТІВСЬКОЇ ЄПАРХІЇ
Дорогий собрате, Преосвященний єпископе Феодосію!
Христос воскрес!
Сьогодні в Таїнстві Архієрейської хіротонії Божественна благодать Всесвятого Духа звела тебе на вищий ієрархічний ступінь. То ж у цей знаменний день прийми Наші сердечні поздоровлення з твоєю особистою П’ятидесятницею та вислухай слова цієї настанови.
Священний Синод Української Православної Церкви визначив тобі бути єпископом Городищенським, вікарієм Шепетівської єпархії. Згідно з цим рішенням Священноначалля, ти покликаний стати найближчим помічником Високопреосвященнішому архієпископу Шепетівському і Славутському Євсевію в управлінні єпархією. В попередні роки ти зростав під його батьківським наглядом в Іоанно-Богословському Хрещатицькому монастирі, де склав чернечі обітниці і прийняв з його рук ангельський образ. Далі трудився в клірі Шепетівської єпархії, виконуючи покладені на тебе послухи. Тепер же в єпископському сані довірся своєму учителю і наставнику і будь йому добрим соратником в архіпастирських трудах.
Зішестя Святого Духа на апостолів поклало початок на землі Царства Божого, що прийшло в силі (Мк. 9:1). Ставши сьогодні учасником події П’ятидесятниці, ти маєш бути провідником цього Царства в нашому світі. Твоїми зусиллями воно має проникати в серця людей, оновлювати їх і пронизувати благодатними життєвими силами, тобто виявляти тут і тепер чудодійні та перетворювальні властивості «життя майбутнього віку». Бо Царство Боже не їжа і пиття, а праведність і мир і радість у Святому Дусі (Рим. 15:17).
Проте велич цієї справи і твоя людська неміч нехай не лякають тебе. Не бійся, тільки віруй (Мк. 5:36; Лк. 8:50), бо сила Божа вершиться в немочі (див. 2 Кор. 12:9). Однак, усвідомлення своєї природної слабкості має надихати тебе бути пильним до себе, пам’ятати, що дорогоцінний скарб святительства ми носимо в глиняних сосудах (2 Кор. 4:7). Тому, щоб благодать Божа діяла в тобі і через тебе в житті інших, — духа не вгашай, пророцтва не зневажай, все досліджуй, доброго тримайся (див. 1 Фес. 5:19).
Блаженний Феофілакт Болгарський з цього приводу наголошує: «Спонукаю тебе, щоби благодать Духа, яку ти прийняв для предстоятельства в Церкві, для звершення знамень і взагалі для будь-якого властивого єпископу служіння, — гріти цю благодать, тобто робити завжди живою та квітнучою. Бо, як вогонь потребує дров, так і благодать Духа потребує старанності, уваги, пильності, щоби завжди горіти».
Служіння архіпастиря — це служіння апостольське, «посланницьке». Потреби Матері Церкви вимагатимуть твоєї присутності в багатьох місцях і на різних відстанях. Тому для підкріплення в ході єпископським поприщем, прийми цей архіпастирський жезл. І роблячи перші кроки на цьому шляху, зійди на цю кафедру і подай своє благословення тим, хто в сугубій молитві просив Пастиреначальника Христа зміцнити тебе у Своїй благодаті.
ОНУФРІЙ,
МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ,
ПРЕДСТОЯТЕЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ
16 травня 2022 року,
м. Київ
Просмотров: 2509