Слово на вручення жезла Преосвященному Феодосію (Мінтенку), єпископу Городищенському, вікарію Шепетівської єпархії

СЛОВО НА ВРУЧЕННЯ ЖЕЗЛА

ПРЕОСВЯЩЕННОМУ ФЕОДОСІЮ (МІНТЕНКУ),

ЄПИСКОПУ ГОРОДИЩЕНСЬКОМУ, ВІКАРІЮ ШЕПЕТІВСЬКОЇ ЄПАРХІЇ

 

 

Дорогий собрате, Преосвященний єпископе Феодосію!

Христос воскрес!

Сьогодні в Таїнстві Архієрейської хіротонії Божественна благодать Всесвятого Духа звела тебе на вищий ієрархічний ступінь. То ж у цей знаменний день прийми Наші сердечні поздоровлення з твоєю особистою П’ятидесятницею та вислухай слова цієї настанови.

Священний Синод Української Православної Церкви визначив тобі бути єпископом Городищенським, вікарієм Шепетівської єпархії. Згідно з цим рішенням Священноначалля, ти покликаний стати найближчим помічником Високопреосвященнішому архієпископу Шепетівському і Славутському Євсевію в управлінні єпархією. В попередні роки ти зростав під його батьківським наглядом в Іоанно-Богословському Хрещатицькому монастирі, де склав чернечі обітниці і прийняв з його рук ангельський образ. Далі трудився в клірі Шепетівської єпархії, виконуючи покладені на тебе послухи. Тепер же в єпископському сані довірся своєму учителю і наставнику і будь йому добрим соратником в архіпастирських трудах.

Зішестя Святого Духа на апостолів поклало початок на землі Царства Божого, що прийшло в силі (Мк. 9:1). Ставши сьогодні учасником події П’ятидесятниці, ти маєш бути провідником цього Царства в нашому світі. Твоїми зусиллями воно має проникати в серця людей, оновлювати їх і пронизувати благодатними життєвими силами, тобто виявляти тут і тепер чудодійні та перетворювальні властивості «життя майбутнього віку». Бо Царство Боже не їжа і пиття, а праведність і мир і радість у Святому Дусі (Рим. 15:17).

Проте велич цієї справи і твоя людська неміч нехай не лякають тебе. Не бійся, тільки віруй (Мк. 5:36; Лк. 8:50), бо сила Божа вершиться в немочі (див. 2 Кор. 12:9). Однак, усвідомлення своєї природної слабкості має надихати тебе бути пильним до себе, пам’ятати, що дорогоцінний скарб святительства ми носимо в глиняних сосудах (2 Кор. 4:7). Тому, щоб благодать Божа діяла в тобі і через тебе в житті інших, — духа не вгашай, пророцтва не зневажай, все досліджуй, доброго тримайся (див. 1 Фес. 5:19).

Блаженний Феофілакт Болгарський з цього приводу наголошує: «Спонукаю тебе, щоби благодать Духа, яку ти прийняв для предстоятельства в Церкві, для звершення знамень і взагалі для будь-якого властивого єпископу служіння, — гріти цю благодать, тобто робити завжди живою та квітнучою. Бо, як вогонь потребує дров, так і благодать Духа потребує старанності, уваги, пильності, щоби завжди горіти».

Служіння архіпастиря — це служіння апостольське, «посланницьке». Потреби Матері Церкви вимагатимуть твоєї присутності в багатьох місцях і на різних відстанях. Тому для підкріплення в ході єпископським поприщем, прийми цей архіпастирський жезл. І роблячи перші кроки на цьому шляху, зійди на цю кафедру і подай своє благословення тим, хто в сугубій молитві просив Пастиреначальника Христа зміцнити тебе у Своїй благодаті.

ОНУФРІЙ,

МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ,

ПРЕДСТОЯТЕЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

 

16 травня 2022 року,

м. Київ

Просмотров: 2447