На Вінниччині прихильники «ПЦУ» з лайкою та погрозами захопили храм УПЦ

У неділю, 22 травня, натовп агресивно налаштованих людей, погрожуючи вірянам та священику УПЦ, самовільно замінив замки у храмі на честь святого архідиякона Стефана у селі Чернятин Жмеринського благочиння Вінницької єпархії Української Православної Церкви. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Захоплення почалось під час недільного богослужіння, яке звершувала громада УПЦ. Під час Літургії прихильники «ПЦУ» спочатку лише розмовляли між собою та по телефону, заважаючи молитві. Коли ж відбувалось Причастя вони стали викрикувати: “Що ви затягуєте службу, нам треба поговорити!”.

Урешті-решт ці люди стали проявляти агресію, розмахувати кулаками, викрикувати гасла та погрози. На відео, яке опублікувала Вінницька єпархія, чути як прихильники «ПЦУ» вигукують відверту лайку, піднявши кулаки над головою. Одну з вірянок вдарили.

Громада УПЦ у селі Чернятин у день освячення свого храму 25 грудня 2019 року.

Настоятелю храму та вірянам УПЦ погрожували, зокрема, тим, що “якщо до вечора вони не віддадуть ключі від храму, то їх закопають”. Потім прихильники «ПЦУ» провели “голосування” за перехід до нової структури та самовільно закрили храм на свої замки. Жоден зі справжніх парафіян храму участі у голосуванні не брав.

Попри попередні запевнення місцевої влади, що провокацій не буде, захоплення очолював голова Северинівської ОТГ Василь Малярчук. Представники поліції стоять осторонь, фіксуючи на камеру те, що відбувається.

Настоятель парафії протоієрей Олександр Лапко за фактом погроз йому та його дружині подав заяву у поліцію, а також написав листа голові Вінницької обласної військової адміністрації та звернувся у військову прокуратуру.

У єпархії розповіли, що люди, які «переводили» храм до «ПЦУ» не виявляли жодної зацікавленості церковним життям під час непростого процесу будівництва церкви, яке громада УПЦ вела упродовж 2013-2019 років. Тим часом деякі з членів нової структури вже заявили про “одноголосний перехід” громади до «ПЦУ».

! У відео присутня ненормативна лексика.

Підписуйтеся на наш канал у Телеграм.

Просмотров: 1737