У віруючих УПЦ в Дрогобичі відібрали храм. Вони мужньо відстоюють свої права (відео)

Священик та парафіяни УПЦ в Дрогобичі відстоюють свої права після рейдерського захоплення місцевою владою та «ПЦУ» їхнього храму. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

25 травня так звана спеціальна комісія, створена відповідно до розпорядження міського голови Дрогобича Тараса Кучми, вирішила забрати місцевий храм УПЦ на честь преподобного Іова Почаївського. Після засідання підготовлені люди з плакатами, вигукуючи образи на адресу священика та вірян УПЦ, пройшли до храму, зламали замок на воротах. Представники влади опечатали двері церкви, позбавивши парафіян можливості молитися у ній.

Вранці 27 травня до храму привезли два автобуси з людьми, двері зламали у присутності посадовців, а представники «ПЦУ» звершили молебень. У неділю, 29 травня, близько 30 чоловіків спортивної статури приїхали на автобусі та зайшли на територію храму. Вірян УПЦ, які за звичкою прийшли на недільну Літургію, до церкви не впустили.

Міська влада, окрім вже традиційних наклепів, звинуватила громаду УПЦ у тому, що у неї немає необхідних документів на земельну ділянку та будівлю храму. Тому, за думкою можновладців, земля та храм належить місту. На тому ж засіданні «спеціальної комісії», яка вирішила забрати церкву у її законного власника – громади УПЦ, декан Дрогобицько-Самбірської єпархії «ПЦУ» Леонід Городиський представив вже готове рішення про «прийняття громади храму» у свою структуру.

Натомість дійсні парафіяни храму проти того, щоб покидати УПЦ та переходити будь-куди. Десятки вірян стоять пліч-о-пліч зі своїм настоятелем, коли він озвучує на відео звернення щодо подій навколо храму. Окрім цього, отець Миколай Мандзюк демонструє реєстраційні книги, де зафіксовані дані з підписами парафіян, які долучались до будівництва храму. На сьогодні їх понад 200. Священик також показав папку з документами на будівництво собору, де є всі необхідні дозволи. Ці документи не взяла до розгляду «спеціальна комісія» під керівництвом заступника мера Дрогобича.

Чиновники ігнорують волю громадян України, які є реальними парафіянами собору на честь преподобного Іова. У повідомленні на сайті міськради зазначають, що парафіяни храму «одностайно» за перехід до «ПЦУ», а проти лише священнослужителі. Насправді ж міська рада надала церковній громаді список з 18 «прихожан», що начебто звернулись до мера з проханням про перехід до «ПЦУ». Жодного з них не знайшли у реєстрі дійсних членів громади УПЦ.

Щодо документів на будівлю храму, то за словами настоятеля, всі дозволи на будівництво є. Громада УПЦ веде будівництво собору та допоміжних споруд вже 28 років. Роботи проходили з дозволу та під наглядом відділу містобудування та архітектури. Від початку будівництва і до недавнього часу жодних звинувачень щодо незаконної забудови не було. Будівництво проводилось коштом церковної громади, яка шість разів подавала на розгляд сесії міськради питання приватизації землі. Однак, при повному пакеті документів ухвалення не відбувалось. При цьому чиновники не надавали і документів з відмовою, яку б можна було оскаржити в суді.

«Не треба забороняти нам сповідувати ту віру, яку ми хочемо, – говорить парафіянка храму. – І не треба по заяві людей, яких ми не знаємо, брати і опечатувати нашу церкву. Що нам робити у неділю? Де ми маємо збиратися? Чому наша влада заганяє нас у якісь підвали, підпілля? Ми не вчора тут з’явилися і не післявчора. Ми тут були постійно – і ніхто до нас претензій не мав. Чому ви зараз вчепилися до нашої Церкви? Я прошу і вимагаю, і думаю, що мене підтримують усі, щоб ви розблокували наш храм, для того, щоб ми в неділю могли спокійно відслужити Літургію».

Нині громада на честь преподобного Іова Почаївського щодня збирається біля церковної брами для спільної молитви про мир в Україні та розв’язання питання мирним шляхом. Настоятель молиться за майже 100 парафіян-воїнів, які наразі знаходяться на передовій, захищаючи нашу державу. Віряни храму не вступають у чвари та конфлікт, але будуть добиватися дотримання своїх прав на законних підставах.

Настоятель храму протоієрей Миколай Мандзюк – брат отця Володимира Мандзюка, якому нещодавно вилили на обличчя зеленку під час Божественної літургії у місті Стрий. У відповідь на агресію отець Миколай благословляє недоброзичливців.

Підписуйтесь на наш канал у Телеграм

Просмотров: 18850