У день Святої Трійці Предстоятель очолив святкове богослужіння на головній площі Києво-Печерської Лаври (+відео)

12 червня 2022 року, у день Святої Трійці, свято П’ятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію на площі перед Успенським собором Успенської Києво-Печерської лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. 

Предстоятелю співслужили намісник Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Баришівський Віктор, єпископ Бородянський Марк, духовенство монастиря та гості обителі у священному сані.

Після читання Святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді. Архіпастир розповів вірянам про те, як Бог виявляв Себе як Трійцю у Старому та Новому Завіті, про образи Святої Трійці у створеному світі. Також Предстоятель пояснив, як молитися сучасним християнам, якщо для молитви бракує часу.

За Літургією помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь напоумив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив дві хіротонії: ієрейську – над дияконом Олексієм Кулаковським, клірика Свято-Михайлівського храму у м. Боярка; дияконську – над співробітником Києво-Печерської Лаври Андрієм Макущенком.

Після Божественної літургії Предстоятель очолив велику вечірню, за якою були прочитані особливі молитви святителя Василія Великого з колінопреклонінням.

Після відпусту Блаженніший архіпастир привітав паству з днем Святої Трійці та побажав, “щоб завжди і скрізь упованням для нас був Отець, прибіжищем – Син і покровом – Дух Святий”. Потім Предстоятель вклонився іконі свята та благословив вірян.

Напередодні Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив всенічне бдіння в Успенському соборі Києво-Печерської лаври.

Підписуйтесь на наш канал у Телеграм

Просмотров: 1606