Не мають юридичної сили та суперечать Конституції — Андрій Мотовиловець про рішення міськрад щодо заборони діяльності парафій УПЦ

18 червня 2022 року Голова Київської обласної організації політичної партії «Слуга народу» Мотовиловець А. В. звернувся до релігійних громад Бориспільської єпархії з приводу рішення сесії Бориспільської міської ради призупинити на час воєнної агресії діяльність УПЦ. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу Бориспільської єпархії.

У своєму зверненні чиновник звернув увагу на те, що у переліку конституційних прав і свобод людини і громадянина, обмеження яких допускається Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», відсутня стаття 35 Конституції України, що гарантує кожному право на свободу світогляду і віросповідання.

«Жодний закон або нормативно-правовий акт України не наділяє органи місцевого самоврядування правом забороняти або втручатися у діяльність релігійних організацій, навіть за умови воєнного стану. А вимога посадових осіб органів місцевого самоврядування є втручанням у внутрішні справи релігійної громади. Це суперечить як Європейській Конвенції з прав людини, так і Конституції України, оскільки “Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави» (ст. 35 Конституції України)”», – зазначив політик.

У підсумку Голова Київської обласної організації політичної партії «Слуга народу» заявив: «Рішення органу місцевого самоврядування про заборону діяльності релігійних громад УПЦ не має юридичної сили, більше того його можна вважати таким, що суперечить Конституції України, перешкоджаючи в реалізації законних прав та інтересів громадян нашої держави».

Підписуйтесь на наш канал у Телеграм.

Просмотров: 925