У чотирьох єпархіях Української Православної Церкви відспівали вісьмох загиблих воїнів ЗСУ

У БориспільськійПолтавській, Полісько-Сарненській та Чернівецькій єпархіях священнослужителі УПЦ звершили чин відспівування загиблих воїнів, які захищали Україну від російського вторгнення: Сергія Мальця, Віталія Топіху, Романа Чумаченка, Володимира Гаврильчика, Івана Коханевича, Івана Фартушняка, Руслана Проданюка, Івана Ляхомського. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на єпархіальні пресслужби.

11 червня священники Бориспільської єпархії відспівали загиблого воїна Сергія Мальця у Михайлівському храмі села Світильня Броварського району на Київщині.

“Він був хоробрим та мужнім чоловіком, якого знало все село. Допомагав і місцевому священнику отцю Максиму в будівництві нового храму. Сергій мріяв про мирну квітучу Україну. Поховали Героя в його рідному селі на Броварщині. У чоловіка залишились дружина та двоє неповнолітніх дітей”, – йдеться у повідомленні.

Ще одного воїна, мешканця села Плоске, Віталія Топіху собором духовенства Броварського району відспівали 16 червня у храмі на честь Покрови Пресвятої Богородиці й поховали на сільському кладовищі.

“Віталій – молодий, розумний хлопець, який, як і кожен українець, мав абсолютно мирні плани на життя. Натомість без підтримки мужнього плеча Героя залишились батьки та сестра”, – розповіли в Бориспільській єпархії і виразили співчуття родинам загиблих.

“Велика шана нашим героям, адже вони виконали як військовий обов’язок, так і заповідь Христа «Блаженний той, що життя своє віддасть заради друзів своїх». Хай же Всемилостивий Господь прийме ваші душі, простить гріхи вільні і невільні і по милості своїй за ваш подвиг дарує Царство Небесне”.

19 червня з благословення митрополита Полтавського і Миргородського Филипа у Пантелеймонівському храмі с. Руденківка на Полтавщині відбувся чин відспівування Захисника України Романа Чумаченка.

Богослужіння очолив благочинний Новосанжарського округу протоієрей Ярослав Михайлик у співслужінні настоятеля протоієрея Олександра Мельника та кліриків благочиння.

Загинув Роман Чумаченко 26 лютого. Місце та обставини загибелі невідомі. Роман Чумаченко був строковиком Збройних сил України, його призвали на службу 5 жовтня 2020-го року.

Бійцеві був 21 рік. У Романа Чумаченка залишилися батьки.

У війні з російським агресором віддав своє життя житель села Рокитне, Рівненської області Володимир Гаврильчик 1981 року народження.

З початком війни Володимир без вагань добровольцем пішов захищати нашу Державу. Загинув воїн 13 червня внаслідок осколкового поранення, несумісного з життям, виконуючи бойове завдання в районі села Павлівка Донецької області. Без батька залишились п’ятеро дітей.

З благословення митрополита Поліського і Сарненського Анатолія чин відспівування у Пантелеймонівському храмі села Рокитне очолив протоієрей Анатолій Леус. Убієнного воїна Володимира поховали на кладовищі села Рокитне.

В надгробному слові протоієрей Анатолій передав слова співчуття митрополита Анатолія родині та бойовим побратимам.

У бою з російськими окупантами біля Попасної, Луганської області отримав тяжкі поранення не сумісні з життям виходець з Полісся – Іван Коханевич 1972 року народження. Чин відспівування очолив благочинний Рокитнівського благочиння протоієрей Борис Попченко у Свято-Троїцькому соборі міста Рокитне Рівненської області.

У надгробному слові отець благочинний передав співчуття митрополита Анатолія дружині, двом дітям та рідним убієнного воїна, зокрема, сказавши: «Убієнний воїн Іван пішов добровольцем на війну щоби захищати свою Батьківщину, поклав своє життя заради миру та нашого щасливого майбутнього. Його смерть – важка втрата для рідних, близьких, друзів та всіх тих, хто його знав. Світлий спомин про мужнього воїна-захисника України назавжди залишиться в наших серцях. Молимо Бога за прощення гріхів новопреставленому воїну та безсмертя його душі».

Священники Чернівецько-Буковинської єпархії 19 червня відспівали православних воїнів Захисників Батьківщини: Івана Фартушняка з села Горбова, Руслана Проданюка з села Путрине, Івана Ляхомського з міста Чернівці.

Відспівування воїна Івана Фартушняка очолив митрофорний протоієрей Василій Тулюлюк у храмі на честь Різдва Пресвятої Богородиці села Горбова Герцаївського благочиння у співслужінні настоятеля храму ієрея Сергія Сташко, духовенства єпархії, серед яких ієрея Олега Лєкаря, який був тестем новопреставленому воїну.

У селі Путрине відспівування воїна Руслана Проданбка звершив митрофорний протоієрей Іоанн Вільховецький у храмі на честь Святої Трійці села Путрине Кельменецького благочиння.

У м. Чернівці (Садгора) відспівування воїна Івана Ляхомського звершив ієрей Деонісій Мандрюк.

Чернівецько-Буковинська єпархія УПЦ висловлює співчуття родинам героїв та просить всіх молитись за упокій їх душ.

Просмотров: 406