Коментар Юридичного відділу УПЦ з приводу чергового зазіхання «ПЦУ» на Києво-Печерську Лавру

23 червня 2022 року, через місяць після прийняття рішення Синодом «ПЦУ» про заснування чоловічого монастиря – «Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра (чоловічий монастир) Української Православної Церкви (Православної Церкви України)», «ПЦУ» продовжує вимагати від влади за будь-яку ціну пустити їх до Києво-Печерської Лаври, про що вони звернулись з листом до прем’єр-міністра України. Дане звернення містить прохання «про надання одного з храмів на території Верхньої Лаври», та «надання приміщень на території Верхньої Лаври для монастирського життя та діяльності» і побудовано за принципом «ми добрі – вони погані, ми утворили чоловічий монастир віддайте нам Лавру». З цього приводу Юридичний відділ УПЦ опублікував коментар, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Перш за все слід у Юридичному відділі звернули увагу на те, що Києво-Печерська Лавра є цілісний майновий комплекс і на її території з 1988 року цілком законно знаходиться чоловічий монастир УПЦ. “Акцентування уваги тільки на території Верхньої Лаври — це лише тактичний хід з метою введення влади та українського суспільства в оману. Тим більше, як вбачається з листа, риторика «ПЦУ» в бік чоловічого монастиря УПЦ, що знаходиться в Лаврі, не правдива, негативна, місцями образлива і далека від духу християнської любові”, – йдеться у коментарі.

Зазначається, що з початку військової агресії РФ проти України «ПЦУ» стала агресивнішою стосовно Української Православної Церкви, за допомогою, а іноді за участі органів місцевого самоврядування збільшилась кількість рейдерських захоплень релігійних громад УПЦ, які своєю чергою представники «ПЦУ» називають «переходами». “І зараз мова йде не про один храм, тому цілком очевидно, що подібну рейдерську схему хочуть застосувати, щоб заволодіти Києво-Печерською Лаврою, та утворити там джерело релігійної ворожнечі”, – підкреслюється у коментарі.

У Юридичному відділі підкреслюють, що Києво-Печерська Лавра знаходиться у законному правоволодінні Української Православної Церкви, а з 1988 року зусиллями монахів відновили з руїн не тільки давні українські традиції лаврського життя, а й велику кількість храмів та келій і на сьогодні до братії чоловічого монастиря Києво-Печерської Лаври належать 220 осіб. Водночас у 79 монастирях «ПЦУ», нараховується лише 233 особи. “Це свідчить про те, що у «ПЦУ» майже відсутні люди, які бажають жити чернечим життям. Своєю чергою це означає, що приміщення, на які вони претендують, не будуть використовуватись за призначенням, а їх присутність в Лаврі буде лише збільшувати градус релігійної ворожнечі”, – наголошується у повідомленні.

За інформацією Юрвідділу УПЦ, новоутворені релігійні організації «ПЦУ», отримавши статус юридичної особи не раніше початку 2019 року, не можуть претендувати на церковне майно сформоване до початку свого існування.

“Окремої уваги заслуговує провокативне запитання: «чому одна з провідних духовних та історичних святинь українського народу монопольно використовується Московським Патріархатом?». Тому наголошуємо, що «монопольне» користування майном захищається державними законами. Право власності або користування захищається Конституцією України та відповідними законами. Це право є непорушним, сталим та самодостатнім, а у випадку його порушення карається законом. Також звертаємо увагу, що Києво-Печерська Лавра знаходиться у законному правоволодінні Української Православної Церкви, а не Московського Патріархату, – підкреслюється у коментарі. – Як ми бачимо, окрім відсутності чернечого потенціалу, «ПЦУ» не має ані юридичного, ані історичного, ані морального права претендувати на Києво-Печерську Лавру”.

Підписуйтеся на наш канал у Телеграм

Просмотров: 3417