Предстоятель розповів, як сучасна людина може уподібнитись давнім подвижникам, які жили у пустелях (відео)

У день пам’яті свого небесного покровителя Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів, як сучасному християнину можливо прожити земне життя, щоб досягти вічного спасіння. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

За богослужінням з нагоди дня пам’яті преподобного Онуфрія Великого Предстоятель розповів про цього визначного християнського подвижника. Завдяки святості життя і простоті преподобного, ним опікувався ангел Божий і йому являвся навіть Сам Господь.

Однак, не дивлячись на те, що Бог з дитинства завжди відчутно супроводжував святого, життя Онуфрія було сповнене сурових подвигів і боротьби з дияволом. Преподобний 60 років у пості та молитві подвизався у пустелі, де не бачив жодного людського обличчя.

За словами Предстоятеля, хоча ми й не маємо сил для такого суворого життя, яке прожив преподобний Онуфрій, проте кожен християнин мусить також мати власну пустелю для молитовного подвигу. Цією пустелею (тобто безлюдним місцем) є наше серце.

“Кожна людина повинна заходити розумом у своє серце і там – як в пустелі, стоячи тільки перед Богом – молитися, каятися у своїх гріхах, – пояснив Блаженніший владика. – Молитися Господу, щоб Господь помилував всіх нас і весь світ, щоб Господь благословив нас. [Людське серце] –  це те місце, куди кожна людина може зайти – і повинна зайти! – і це місце повинно бути нашою пустелею”.

Така зосереджена покаянна молитва є обов’язковою умовою життя християнина, навіть попри те, що життя сучасної людини дуже насичене різними подіями, наголосив Предстоятель.

“Та людина, яка молиться у своїй душі – молиться потай, не на показ, не для того, щоб люди бачили й хвалили (чи не хвалили), а для того, щоб бачив це лише Бог, – щоб через молитву, через покаяння стяжати дух смирення, який робить людину спроможною вміщати в себе силу Божу […], та людина обов’язково буде благословенна Богом і Господь допоможе їй благополучно пройти земне життя і досягнути вічного спасіння на Небі у Христі Іісусі, Господі нашому”, – підсумував Архіпастир.

Читайте наші новини у Тelegram

Просмотров: 575