У Колодному на Тернопільщині правозахисниця повернула незаконно закритий храм парафії УПЦ

27 червня 2022 року помічниця депутата Кам’янець-Подільської міськради, юристка та правозахисниця Вікторія Кохановська повернула доступ парафіянам УПЦ до незаконно закритого Миколаївського храму в селі Колодне Збаразького району Тернопільської області. Відео з місця подій вона опублікувала на своїй сторінці у Facebook, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«Особисто мені, щоб ні до кого не було потім претензії, в присутності працівників поліції довелося зривати черговий замок з храму Божого в с. Колодне», – заявила В. Кохановська.

Свої дії правозахисниця пояснила тим, що «незаконні рішення органів місцевого самоврядування, що суперечать ст. 19 Конституції України, вважаються (юридично, – ред.) нікчемними <…> та не можуть виконуватися підпорядкованими органами».

Вона повідомила, що громада храму подала до суду на голову Збаразької міської громади Р. С. Полікровського за перевищення службових повноважень згідно зі ст. 364 КК України, погрози заволодіння майном релігійної громади УПЦ на ґрунті релігійної ненависті, за залякування парафіян УПЦ та перешкоджання здійсненню їхніх прав на свободу віросповідання.

Кохановська також розповіла, що на адресу Збаразької міськради Тернопільської області вона подала «низку запитів та вимоги перевірки, починаючи з зарплат та закінчуючи закупівлями та особистими статками посадовців, старост та інших відповідальних осіб за бюджетні кошти».

Нагадаємо, що 19 червня 2022 року прихильники та «священники ПЦУ», намагаючись захопити храм святителя Миколая, вчинили бійку з парафіянами УПЦ. Храм вдалося відстояти, проте його опечатали за розпорядженням голови Збаразької міської громади, який вимагав перевести всі храми УПЦ в районі у підпорядкування “ПЦУ”.

Підписуйтесь на наш канал у Телеграм

Просмотров: 633