Міська влада Львова вирішила заборонити УПЦ. У Львівській ОВА таке рішення вважають незаконним

Всупереч визнанню Львівською ОВА незаконності рішень про припинення діяльності Української Православної Церкви на місцях міська влада Львова вирішила заборонити УПЦ. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на телеграм-канал «Klymenko Time».

30 червня 2022 року під час засідання Львівської міської ради було ухвалено рішення про заборону діяльності Української Православної Церкви на території Львівської міської територіальної громади.

Ініціював незаконну заборону депутат міськради від фракції «Європейська солідарность» Юрій Ломага, який відомий своїми популістськими заявами відносно УПЦ.

У Львівській обласній військової адміністрації визнають незаконність таких рішень.

Раніше начальник відділу релігій та національностей департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА Василь Дорош прокоментував можливість заборони УПЦ місцевою владою на Львівщині.

«Релігійні організації в Україні відповідно до чинного законодавства, можуть бути ліквідовані або реорганізовані тільки з власної ініціативи парафії або за рішенням суду, якщо їхню діяльність Служба безпеки України визнала протиправною. Водночас заборонити діяльність на території України може тільки Верховна Рада. Згідно з чинним законодавством, релігійні організації відокремлені від держави», – зазначив чиновник.

Підписуйтесь на наш канал у Телеграм.

Просмотров: 2412