Мери розуміють, що рішення про заборону УПЦ — це лише політичний популізм

30 червня 2022 року під час засідання Львівської міської ради було ухвалено рішення про заборону діяльності Української Православної Церкви на території Львівської міської територіальної громади. «Це політичне рішення», — так прокоментував цю ініціативу міський голова Львова Андрій Садовий. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу Львівської міської ради.

Називаючи рішення ЛМР політичним, він сам наголосив, що «виключно державні органи влади регламентують діяльність релігійних організацій».
І роз’яснив, що насправді, незаконно забороняючи релігійні організації, львівські чиновники лише у такий спосіб публічно висловили свою позицію.

Нагадаємо, ініціював цей процес депутат міськради від фракції «Європейська солідарність» Юрій Ломага, який відомий своїми популістськими заявами відносно Української Православної Церкви.

У Львівській обласній військової адміністрації ще в травні визнали незаконність таких рішень.

Раніше начальник відділу релігій та національностей департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА Василь Дорош прокоментував можливість заборони УПЦ місцевою владою на Львівщині так: «Релігійні організації в Україні відповідно до чинного законодавства, можуть бути ліквідовані або реорганізовані тільки з власної ініціативи парафії або за рішенням суду, якщо їхню діяльність Служба безпеки України визнала протиправною. Водночас заборонити діяльність на території України може тільки Верховна Рада. Згідно з чинним законодавством, релігійні організації відокремлені від держави».

Підписуйтесь на наш канал у Телеграм.

Просмотров: 2611