У Рівненській єпархії відзначили ювілей найстаршої ігумені України Алевтини (Сірук)

29 липня 2022 року, в день пам‘яті мучениці Алевтини – небесної покровительки ігумені Білівського Різдва-Богородичного жіночого монастиря Алевтини, відбулася святкова Божественна  літургія, яку очолив єпископ Рівненський та Острозький Пимен. Вітати найстаршу ігуменю в Україні з 90–літтям матушку Алевтину (Сірук) приїхали ігумені та ігумени з інших монастирів, благочинні, священники, студенти духовних училищ та чимало вірян. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу Рівненської єпархії.

Владиці співслужили всі благочинні Рівненської єпархії, духовенство, яке приїхало привітати ігуменю Алевтину з ювілеєм.

У вітальному слові єпископ Пимен розповів про те, скільки довелося пережити матушці Алевтині за все її життя, зі скількома труднощами та негараздами вона зіткнулась, але смиренно несла свій хрест, послух та інших своїм прикладом заохочувала до любові, жертовності, віри.

«Матушка Алевтина була вибрана Пресвятою Богородицею, яка явилася у Більові, саме завдяки своїй неймовірній душі. Добра християнка, людина сповнена релігійної совісті, вона стала взірцем моралі християнської, своїм життям вона подає приклад молодим людям», – зауважив владика.

Єпископ Пимен від імені Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія нагородив ігуменю Алевтину орденом святої рівноапостольної княгині Ольги та двома іменними хрестами.

Просмотров: 9266