Били лежачого священника натовпом: подробиці захоплення храму в Пирогівцях на Хмельниччині

24 липня 2022 року рейдери “ПЦУ” на чолі з головою Хмельницької райради Олександром Чорнієвичем та у супроводі «священника ПЦУ» прийшли до храму Параскеви П’ятниці в селі Пирогівці Хмельницького району і просто під час богослужіння намагалися захопити святиню та передати її до структури Думенка. Свідки розповіли про подробиці злочину – побиття священника і парафіянок. Відео події розміщено в Telegram-каналі «Дозор на “Першому Козацькому”», передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на сайт СПЖ.

Група міцних молодиків під проводом голови Хмельницької райради Олександра Чорнієвича прийшла до храму, коли там йшла недільна служба, і стали ображати віруючих.

За словами однієї з парафіянок, настоятель протоієрей Олександр Кравець попросив зачинити двері храму, щоб спокійно закінчити службу. Але голова райради Чорнієвич запропонував зламати їх та відірвав ручку. Після завершення молебню, коли віряни з’явилися на порозі, представники влади та активісти “ПЦУ” стали відтягувати їх від дверей.

«На мене напали мешканці нашого села Петро Матвеюк і Роздорожний <…> він штовхає мене і кидає, і я ударяюся головою в цегляну стіну дзвіниці. При цьому я знепритомніла», – розповіла парафіянка храму Любов. Син-інвалід намагався захистити її, але прихильники “ПЦУ” накинулися на нього юрбою. За словами парафіянки, вони «скрутили його і потягли за територію храму».

«Але найстрашніша картина була, коли вони повалили нашого священника та били його лежачого… Били всі! Це був як фільм жахів, я такого навіть у кіно не бачила», – каже парафіянка. Від удару об стіну вона зазнала струсу мозку.

Інша парафіянка, Таїсія, також постраждала в масовій сутичці.

«Петро Матвеюк ударив мене в груди кулаком… Лікарі кажуть – ваше щастя, що не зламалася кістка», – розповіла Таїсія. Також на неї напав підліток років 16, який розбив їй ніс.

«Ображали батюшку і матушку, 80-річних жінок, а Марії, якій 85 чи 86 років, не давали слова сказати. Люди без хрестиків, дуже злі. Ображали, били, штовхали. Батюшку скинули зі сходів, порвали йому облачення, зламали хрест», – описує побачене Таїсія.

«Я бачила, як схопили жінку і кинули біля церкви на камені, якими викладено клумбу. Схопили, кинули з порога так, що вона покотилась по землі», – додала ще одна парафіянка. Вона звернулася до «священника ПЦУ», щоб він «зупинив бійню», але той не звернув на неї уваги, із захопленням спостерігаючи за тим, що відбувається.

«Штовхав і кидав мене Чорнієвич Олександр, голова райради, після чого я впала на плитку й отримала тілесні ушкодження – забої обличчя, на переніссі, поріз на руці, забої на ногах», – поскаржилася ще одна парафіянка Іоанна, додавши, що багато жінок було побито. Вірянка УПЦ зазначила, що кілька разів телефонувала в поліцію, але правоохоронці приїхали не відразу, а приїхавши, просто спостерігали, не вчиняючи жодних дій.

Просмотров: 24790