Пресслужба Сумської єпархії УПЦ опублікувала спростування щодо неправдивої інформації, яку поширюють в мережі інтернет

5 серпня 2022 року пресслужба Сумської єпархії УПЦ опублікувала офіційне повідомлення щодо неправдивої інформації, яка з’явилася в мережі інтернет, «що компрометує митрополита Сумського і Охтирського Євлогія у контексті непоминання патріарха Кирила під час богослужінь та позиції щодо військової агресії Росії щодо суверенної України». Така інформація не відповідає дійсності — підкреслюють в єпархіальній пресслужбі, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«Позиція митрополита Сумського і Охтирського Євлогія щодо оцінки військової агресії Росії та вторгнення на територію України була висловлена 24 лютого 2022 року та є незмінною. Митрополит Євлогій вважає військове вторгнення російських військ тяжким гріхом проти Божого Закону та злочином проти життя громадян України, яку визнає цілісною суверенною державою. Жодні інші твердження чи припущення є неправдивими.

Припинення поминання патріарха Московського і всієї Русі Кирила під час богослужінь у храмах Сумської єпархії стало наслідком підтримки з боку патріарха Кирила агресивної політики Росії та збройної агресії стосовно суверенітету і територіальної цілісності України. До нинішнього часу ім’я патріарха Кирила на канонічній території Сумської єпархії не поминається. Такий порядок відповідає Статуту про управління Української Православної Церкви, зміни до якого були прийняті на соборі 27 травня 2022 року», – йдеться у повідомленні.

У єпархії висловили припущення, що «даний інцидент є спробою вплинути на митрополита Євлогія та скомпрометувати його як Правлячого архієрея прикордонної єпархії, що постійно перебуває під обстрілами з боку Росії».

Просмотров: 2058