У Рівненській області відкрито кримінальне провадження щодо спроби рейдерського захоплення храму УПЦ

На Рівненщині правоохоронні органи відкрили кримінальне провадження щодо спроби рейдерського захоплення прихильниками «ПЦУ» ‎храму Української Православної Церкви у селі Гільча Здолбунівського району. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу Рівненської єпархії.

Відкриття кримінального провадження прокоментував прессекретар Рівненської єпархії протоієрей Василій Начев:

«Насправді тут чітко прослідковуються усі ознаки рейдерського захоплення церков УПЦ. Незважаючи на те, що у селі Гільча була створена релігійна громада “Київського Патріархату”, активісти “ПЦУ” не перереєстрували цю громаду, а на основі особистих даних релігійної громади УПЦ здійснили свою реєстрацію. Театр абсурду! І тут питання ще й до тих, хто усе це дозволив втілювати у життя».

Окрім того, прихильники розколу вчиняли провокації біля Миколаївського храму села Гільча та розпалювали релігійну ворожнечу.

Таким чином провадження було відкрито за фактом вчинення кримінальних правопорушень, передбачених кількома статтями КК України, зокрема – підроблення та використання підроблених документів, розпалювання релігійної ворожнечі та спроба рейдерського захоплення храму.

Раніше парафіяни Миколаївського храму села Гільча на зборах релігійної громади підтвердили свою вірність Українській Православній Церкві під омофором Митрополита Київського і всієї України Онуфрія.

Просмотров: 2352