Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив святкове богослужіння з нагоди дня Собору преподобних Дальніх печер (+фото, відео)

10 вересня 2022 року, у день памяті Собору преподобних отців Києво-Печерських, які в Дальніх печерах (прп. Феодосія) спочивають, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. 

Предстоятелю співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон, митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Фастівський Даміан, архієпископ Васильківський Миколай, архієпископ Ладижинський Сергій, єпископ Переяслав-Хмельницький Діонісій, єпископ Бородянський Марк, братія і гості монастиря у священному сані.

Богослужбові піснеспіви виконував хор Київських духовних шкіл під керівництвом архімандрита Романа (Подлубняка).

У слові проповіді після читання святого Євангелія Блаженніший владика розповів вірянам про подвиг Києво-Печерських святих. За словами архіпастиря, хоча преподобні були різними за рівнем знань, походженням, станом здоров’я, однак одне об’єднує їх усіх –  вони любили Бога. Любили Бога більше від усього, і любили ближнього свого, як самого себе.

За Літургією помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив дияконську хіротонію Сергія Черникова, який служитиме у храмі великомученика Димитрія Солунського у селі Пилиповичі Бородянського благочиння Київської єпархії.

Богослужіння завершилось чином славлення з молитвою перед іконою Собору преподобних отців Києво-Печерських, які в Дальніх печерах спочивають.

Після відпусту Предстоятель привітав паству зі святом та побажав вірянам благословіння Божого і миру українській землі по молитвах преподобних отців печерських.

Напередодні свята Блаженніший владика очолив всенічне бдіння в Успенському соборі.

  Підписуйтесь на наш канал у Телеграм

 

Просмотров: 1240