У своїй недільній проповіді Блаженніший Митрополит Онуфрій пояснив дві головні заповіді про любов до Бога і ближнього, та розповів, чому без дотримання першої неможливо виконати другу. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
Архіпастир розповів, як любов до Бога може проявлятися у повсякденному житті.
«Людині випадає багато моментів, коли їй потрібно вирішити вчинити так чи інакше. Наприклад, піти їй сьогодні на базар чи до церкви. З одного боку, вона думає: йди до церкви, і тут же інакше: йди на базар, ти потребуєш, там сьогодні людей багато, ти заробиш більше. Але людина має подивитися, що приємніше для Бога. Природно, що Бог більше любить ту людину, яка йде до Нього, яка прославляє та шанує Його. Такій людині Бог множить земні блага та посилає добробут», — зазначив він.
За словами Його Блаженства, «любити Бога – означає завжди ставити Бога на перше місце та намагатися робити те, що Йому приємно. Навіть якщо весь світ хвалитиме щось, але воно не до вподоби Богові, ми не повинні робити цього».
Першосвятитель підкреслив, що все, що людина створила всупереч Божій волі, несе в собі гріх і смерть, умертвляє людину швидше або повільніше.
«Людина, навіть не помічаючи цього, стає, зрештою, мертвою для Вічності, для Раю, для Блаженства», — сказав він.
Говорячи про другу заповідь — про любов до ближнього, Блаженніший владика наголосив, що «якщо людина першу заповідь не хранить, то вона не може виконати й другу, бо друга подібна до першої. Якщо немає першої, то нема чому уподібнюватися».
«Якщо людина не любить Бога, то не може полюбити ближнього правильною любов’ю, пояснив Митрополит Онуфрій. — Її любов — це комерція: я роблю комусь щось, щоб він мені зробив те саме. А коли людина любить Бога, то вона вміє любити ближнього жертовно, безкорисливо, вона робить ближньому добро, не чекаючи нічого натомість — ось це і є Божественна любов, правильна любов до ближнього. І така любов встановлює між людьми мир і робить їх благородними, красивими та гідними вічного життя та спасіння».
Архіпастир закликав завжди пам’ятати про те, що лише Бог вічний, а решта має свій початок і кінець.
«Вічне треба любити більше, ніж те, що тимчасово. Це правильне влаштування свого мислення, свого ставлення до всього, що відбувається довкола нас, — пояснив він. — Якщо ми любитимемо Бога, навіть якщо за це нас можуть ганьбити, ображати, гнати, то скрізь нам буде добре. Тому, що щастя і благо ні в чому іншому, як тільки в Бозі, і хто живе з Богом, хто любить Його, той і користується цим великим священним даром – даром вічного життя, щастя та Божого благословення».
Просмотров: 1818