Предстоятель: Горді – слабкі, тому що сподіваються на себе, а смиренні – сильні, їх захищає Бог (відео)

У своїй проповіді в день пам’яті преподобних Києво-Печерських, які в Антонієвих печерах спочивають Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів про приклад стяжання смирення святих угодників, яке робить людину здатною вмістити благодать Божу, зміцнює і втішає. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«Преподобні отці печерські показали нам приклад того, як догоджати Богу, як стяжати смирення, — сказав Предстоятель. — Смирення робить людину здатною прийняти в себе благодать Святого Духа, яка освячує, зміцнює і втішає її».

Архіпастир підкреслив, що смирення не є слабкістю, як дехто вважає.

«Смиренний — сильний», — зазначив він і пояснив, що смиренний не упокорюється перед обставинами, а завжди шукає волю Божу і виконує її.

«Коли людина підкоряється Богові, то вона має Бога своїм помічником, поборником проти своїх кривдників, проти всіх. Бог таку людину захищає, — сказав Його Блаженство. — А людина горда сама себе захищає. Але оскільки ми слабкі, то завжди і скрізь падаємо».

Блаженніший владика звернув на увагу, що саме у преподобних отців потрібно вчитися стяжанню смирення.

«Це ті люди, які найкраще виконують Божественний закон і наше завдання в тому, щоб ми намагалися, як можемо, наслідувати цих подвижників, їхню боголюбність, смирення, лагідність, вміння прощати і жертвувати собою заради блага ближнього», — зазначив Першосвятитель.

«Нехай Господь допомагає нам, дорогі брати і сестри, у духовних трудах, вони мають звершуватися постійно, – побажав Митрополит Онуфрій. — Людина має над собою працювати, за собою стежити та керувати собою, упокорювати себе перед Божественною волею. Нехай молитвами преподобних отців Господь допомагає нам у цих спасительних трудах».

Просмотров: 776