Православні з Сербії та Румунії передали допомогу українським дітям та переселенцям

Митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука передав у дар Запорізькій міській дитячій лікарні дороговартісне обладнання від сербських віруючих, співробітники Федерації благодійності Румунського Патріархату доставили гумдопомогу переселенцям, які зараз перебувають на Закарпатті. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на пресслужбу Запорізької області та basilica.ro.

10 жовтня 2022 року в рамках благодійного проєкту «Любов милосердствує» митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука передав у дар Запорізькій міській дитячій лікарні №5 дороге медичне обладнання (реєстратор добового ЕКГ по Холтеру), придбане коштом сербських віруючих.

«Завдяки спільній турботі, професіоналізму лікарів, а також добрим і люблячим серцям парафіян Української Православної Церкви, а тепер ще й Сербської Православної Церкви наші діти зможуть швидше одужувати і менше хворіти. Я впевнений, що нове обладнання, придбане коштом наших братів і сестер із Сербії, цьому лише сприятиме», – підкреслив владика.

Директор лікарні Запорожченко Андрій Григорович тепло подякував Запорізькому митрополиту та в його особі всім небайдужим сербам за цю богоугодну справу і висловив сподівання, що нові відносини отримають додатковий імпульс і продовжуватимуться.

«Хочеться від імені наших співробітників і, звичайно, батьків подякувати Вам, дорогий Владико, і у Вашій особі усій православній громаді Сербії за надану допомогу. Заради наших дітей, заради нашого спільного майбутнього, попри багато труднощів, ми розвиваємося. І багато в чому завдяки допомозі небайдужих людей», – сказав Андрій Григорович.

Обладнання, передане в дар лікарні, є унікальним та незамінним помічником лікаря для діагностування у пацієнтів серцево-судинних патологій, аритмії, ішемії міокарда, для спостереження зміни сегмента ST, оцінки медикаментозної відповіді пацієнтів на застосування протиаритмічних засобів та для оцінки діяльності кардіостимулятора.

11 жовтня співробітники Федерації благодійності Румунського Патріархату доставили гумдопомогу тисячам біженців із прифронтових міст України, які зараз перебувають у Рахівському районі Закарпатської області.

Акцію координував священник Кіпріан Іоніце, Патріарший радник та президент Федерації благодійності.

За підтримки єпархії та Асоціації молодих румунів Закарпаття гуманітарну допомогу розподілили серед тих, хто її потребує. Частину наборів роздали незаможним людям.

Вартість вантажу та транспортні витрати становили 250 000 лей (50 000 євро). З цієї суми 80 000 лей надійшли з призначених для біженців коштів Федерації благодійності, 85 000 лей – з фонду Патріаршої адміністрації «Допомагай з радістю» та 85 000 лей – з фонду Бухарестської архієпископії «Сіністрат».

До продовження гуманітарних акцій України закликав в одному зі своїх послань Предстоятель Румунської Православної Церкви.

«Необхідно збільшити кількість молитов про закінчення війни та духовне зміцнення тих, які страждають через це, – сказав Блаженніший Патріарх Даниїл. − Давайте й надалі допомагати українським біженцям, бути для них руками милосердної любові Христа, Того, Хто їх захищає та дає їм сили, терпіння та надію на повернення на Батьківщину».

Просмотров: 196