В Одесі відбулася перша Всеукраїнська конференція сестер милосердя УПЦ

В Одесі у Марфо-Маріїнській обителі з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія відбулася перша конференція сестер милосердя Української Православної Церкви. Темою зустрічі делегацій сестер із Києва, Одеси, Черкас, Харкова та Вінниці стало місіонерство у воєнний час, допомога бідним, знедоленим, біженцям. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Захід був присвячений ювілею – 175-річчю Марфо-Маріїнської обителі сестер милосердя в Одесі.

«Мета сестринства – привести людину до Бога, до покаяння. Без Бога людина – сирота, до якого соціального шару вона не належала б. Вона віддалена від Бога, як від сонця, від благодаті. Наше завдання не засуджувати, а привести до Христа, дати людям любов. Це завдання ми прагнемо виконати 9 років», – поділився ініціатор створення та духівник Марфо-Маріїнських обителей протоієрей Іоанн Горіа.

За 8 років служіння в Одеській обителі – 278 тис. розданих хрестиків і 219 тис. іконок, духовної літератури, Євангелія. Але одним із головних місіонерських підсумків стало те, що тисячі людей сповідалися та прийняли Таїнство Причастя.

У доповідях духівника Марфо-Маріїнських обителей протоієрея Іоанна Горіа, старших сестер звучала вражаюча статистика сестринських послухів та емоційні розповіді про справжні чудеса віри.

«Воєнний час ще більше загострив суспільні та духовні проблеми. І послухи сестер стали слідувати буквально євангельським завітам: «Бо голодний був Я, і ви дали Мені їсти; спраглий був, і ви напоїли Мене; був подорожнім, і ви прийняли Мене; був нагим, і ви одягнули Мене; був недужим, і ви відвідали Мене; у в’язниці був, і ви прийшли до Мене» (Мф. 25:35-36)», – зазначила старша сестра одеського сестринства Наталія Гербова.

Сестри Києва, Харкова, Черкас та Одеси поділилися досвідом служіння воїнам, біженцям та постраждалим від війни.

«Для людей, які втратили рідних і близьких, сестри милосердя стали «психологами в реабілітаційних кабінетах» просто неба. Сотні людей стоять у чергах поряд із Київським та Дарницьким залізничним вокзалами та Успенським собором у Харкові не лише за гарячим обідом та теплими речами. Такі самі черги стоять за натільними хрестиками, молитвословами. Ми годуємо та підтримуємо людей, які у розпачі, злості, страху. Багато хто втратив житло, рідних. Коли знедолені бачать сестер, ніби Сам Господь є поміж нас: люди підходять, плачуть – і страх відступає», – розповідають у сестринстві.

Одеський митрополит Агафангел відзначив старшу сестру Наталію Гербову та матінку Світлану Горіа орденами Української Православної Церкви.

«Єпархії у Рівному, Хмельницькому, Білій Церкві, Умані та інші єпархії запрошують нас відкрити Марфо-Маріїнські сестринства, щоб нести слово Боже від душі до душі. Адже, як показує досвід сестринського служіння, саме відкрита апостольська проповідь, як у перші часи християнства, залишається найвірнішою формою християнської освіти. Люди хочуть бути із Богом. Їхнє серце прагне цієї радості, благодаті та істинної любові», – підсумував отець Іоанн Горіа.

Просмотров: 323