У Почаївській лаврі відзначили день пам’яті преподобного Іова

10 листопада 2022 року, у день блаженної кончини преподобного Іова Почаївського, у Свято-Успенській Почаївській лаврі відбулися святкові богослужіння. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. 

У переддень свята мощі преподобного перенесли в Успенський собор, де відслужили святкове всенічне бдіння.

У сам день блаженної кончини преподобного Іова в Успенському соборі була звершена урочиста Божественна літургія, яку очолив митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор. Його Високопреосвященству співслужили митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій, митрополит Миколаївський і Очаківський Питирим, намісник обителі митрополит Почаївський Володимир, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, митрополит Львівський і Галицький Філарет, ректор Почаївської духовної семінарії архієпископ Шумський Іов.

За Літургією помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Також були піднесені молитви за упокоєння полеглих Захисників України та невинних жертв бойових дій.

На запричастному вірші митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим звернувся до всіх присутніх зі словом проповіді.

Наприкінці богослужіння перед мощами преподобного відбувся чин славлення, після чого святі мощі були перенесені в Печерний храм — місце постійного перебування святині.

Джерело фото: пресслужба Житомирської єпархії.

Просмотров: 3119