Щоб позбавити юридичної сили провокації “ПЦУ”. У селі Хотів на Київщині віряни підтвердили вірність УПЦ у відеозверненні

12 листопада 2022 року релігійна громада на честь Олександра Невського в селі Хотів  на Київщині записала відеозвернення, в якому підтвердила вірність Українській Православній Церкві та Блаженнішому Митрополиту Онуфрію. Відеозвернення опублікував адвокат Олександр Красовицький на своєму YouТube-каналі, оскільки прибічники “ПЦУ” намагаються “перевести” парафію у свою юрисдикцію, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Віряни храму Олександра Невського висловилися проти примусового переведення їхньої релігійної громади в “ПЦУ”.

«Мене звати Іван. Я за те, щоб Українська Православна Церква залишилась у селі Хотів. Геть звідси, ПЦУ!» – висловив загальну думку військовослужбовець ЗСУ Іван Гузік.

Священник храму отець Олександр заявив у відеозверненні, що наразі у Хотові «громада ПЦУ намагається домогтися переведення нашої громади під юрисдикцію ПЦУ».

«Ми одноголосно заявляємо про те, що ми не згодні. У нас були збори, де ми офіційно та одноголосно прийняли рішення залишитись у підпорядкуванні Української Православної Церкви, яку очолює Блаженніший Митрополит Онуфрій», – наголосив отець Олександр.

Адвокат Олександр Красовицький нагадав, що дії прихильників “ПЦУ” у селі Хотів є незаконними.

«Нещодавно стало відомо, що в селі Хотів якась ініціативна група прийняла рішення про “перехід” однієї з парафій УПЦ у лоно ПЦУ. Ми як юристи нагадуємо, що таке рішення може ухвалюватися виключно під керівництвом настоятеля – керівника релігійної організації. Повинно також бути дві третини членів організації, щоб такі збори були правомочними. І остання вимога – письмове благословення єпархіального архієрея. І лише тоді такий пакет документів, такий протокол можна надсилати до державного реєстратора згідно зі статтею 4 Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації”», – нагадав юрист.

За словами Олександра Красовицького, відеозвернення записано зокрема й для того, щоб позбавити юридичної сили будь-які спроби прихильників Думенка робити заяви від імені «релігійної громади УПЦ».

«Ми засвідчили той факт, що релігійна організація ухвалила рішення залишитись у лоні УПЦ. <…> Одночасно фіксуємо той факт, що будь-які збори іншої релігійної організації з цього питання будуть нелегітимними, незаконними й не матимуть жодної юридичної сили», – зазначив адвокат.

За його словами, це відео записано «не тільки для мережі Інтернет, а й для Господарського суду міста Києва та державних реєстраторів» як факт того, що парафія УПЦ у селі Хотів своєчасно та відкрито висловила свою позицію проти переходу до “ПЦУ” та за збереження вірності УПЦ.

Підписуйтеся на наш канал у Телеграм

Просмотров: 220