У Неділю 23-тю після П’ятидесятниці Предстоятель звершив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі (+відео)

20 листопада 2022 року, у Неділю 23-тю після П’ятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Печерських у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Предстоятелю співслужили намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, митрополит Львівський і Галицький Філарет, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, єпископ Бородянський Марк та духовенство обителі.

Після читання святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді. Архіпастир пояснив вірянам, чому навчає нас євангельська розповідь про зцілення кровоточивої та воскрешення доньки Іаїра.

За Літургією помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. У молитві після сугубої єктенії Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Після Євхаристичного канону Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив дияконську хіротонію студента I курсу магістратури Київської духовної академії Андрія Кізюна.

Після відпусту Предстоятель привітав вірян з неділею, прикликав на паству Боже благословення та побажав, щоб Господь послав мир на нашу землю.

Нагадаємо, у минулу неділю Блаженніший владика очолив Божественну літургію в Успенському соборі Лаври.

Просмотров: 1588