Митрополит Мелетій розповів подробиці про обшуки СБУ в Чернівецькій єпархії (відео)

Митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій показав приміщення єпархіального управління, в яких відбувалися обшуки СБУ, а також розповів деякі подробиці. Відео опублікувала пресслужба Чернівецької єпархії на своїй сторінці у Facebook 8 грудня 2022 року, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Владика повідомив, що окрім другого поверху, де обшуки проводилися з понятими та слідчими, силовики відвідали й третій поверх будівлі єпархіального управління – «без понятих, без слідчих».

«Вони також розтрощили двері, сюди зайшли озброєні люди, і тут вони почали свої слідчі дії», – митрополит Мелетій показав журналістам приміщення третього поверху – ризницю, трапезну, келії послушників, яким важко діставатися села, храм та келію колишнього секретаря єпархія, тепер єпископа Івано-Франківського Никити.

Він наголосив, що всі наклепи, які поширювали ЗМІ – неправда. «Нічого такого не було, і бути не могло. Отець Никита готувався до виїзду до Києва, де наступного дня мало відбутися його наречення в єпископа», – розповів владика Мелетій і показав фото, яке розповсюджувалося виданням «Лівий берег». Він звернув увагу, що отця Никиту силовики застали у підряснику: «Здивування, нерозуміння та шок, які можна бачити на його обличчі. Я можу зрозуміти його стан».

Далі митрополит показав ще одне фото, де отця Никиту, вже без підрясника, силовики змусили стати до стіни з піднятими руками.

«Але найбільше людей збентежило фото мого послушника, неповнолітнього сина священника, якого під дулом автомата поставили сюди (до стіни в коридорі, – ред.). Ці фото облетіли майже весь інформаційний простір… Не виправдовуючись і нічого не коментуючи, скажу – нехай розбереться слідство. Цю справу віддаю до рук слідчих, а тих, хто це сфотографував, і до закінчення слідчих дій опублікував у пресі – віддаю у руки Господні», – підсумував керуючий Чернівецькою єпархією.

Просмотров: 2326