Предстоятель очолив єпархіальні збори духовенства Київської єпархії (+фото, відео)

14 грудня 2022 року у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Печерських Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври відбулися щорічні єпархіальні збори духовенства Київської єпархії. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Засідання очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

У роботі зборів взяли участь митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, вікарні архієреї Київської єпархії, духовенство Києва та Київської області, намісники й ігумені монастирів, представники мирян.

Перед початком засіданням Блаженніший владика разом із всіма присутніми підніс заупокійну молитву за спочилими у 2022 році священнослужителями Київської єпархії.

Роботу зборів Предстоятель розпочав доповіддю щодо життя Української Православної Церкви та Київської єпархії у році, що минає.

Блаженніший владика розповів про служіння УПЦ в умовах війни та зміни в житті УПЦ після Собору 27 травня. Зокрема, архіпастир повідомив про підготовчу роботу до мироваріння у Києво-Печерській Лаврі, відкриття парафій УПЦ за кордоном. Предстоятель висловив надію, що соборні рішення будуть виконуватись усіма і “послух Церкві стане прерогативою перед власним міркуванням”.

Митрополит Онуфрій доповів про соціальне служіння Церкви на Київщині, зокрема про допомогу захисникам України та постраждалим від воєнних дій. Архіпастир також розповів про кадрові зміни в єпархії та навів актуальну статистику.

Після доповіді Блаженніший владика повідомив про випадок блюзнірства в програмі студії “95 квартал”. Архіпастир наголосив, що Церква змушена реагувати, адже у цій програмі насміхались не лише з людських недоліків, а з віри в Бога як такої. Предстоятель запропонував текст звернення до телеканалу “1+1” з вимогою вибачитись перед вірянами та видалити програму з богохульством. Духовенство підтримало звернення.

Потім архіпастир відповідав на численні питання членів зібрання щодо церковного життя і служіння УПЦ. Зібрання завершилось спільним фото та молитвою.

Підписуйтеся на наш канал у Телеграм

Просмотров: 5432