Дискредитація УПЦ суперечить національним інтересам України – релігієзнавець Ю. Решетніков (відео)

Експерт у сфері релігії, кандидат філософських наук та ексголова Держкомітету України у справах національностей та релігій Юрій Євгенович Решетніков заявив, що намагання дискредитувати та заборонити Українську Православну Церкву не сприяє становленню України як європейської держави. Про це релігієзнавець заявив у ході пресконференції, що відбулась у Києво-Печерській лаврі 15 грудня 2022 року, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Ю. Решетніков висловив переконання, що нині під час війни формується система цінностей, необхідних як для досягнення перемоги, так і для подальшої відбудови країни та розбудови України як молодої європейської держави. Серед них належне місце посідає єдність українського суспільства, що, зокрема, передбачає дотримання принципів рівності громадян незалежно від їхніх релігійних переконань та рівності релігійних організацій перед законом. Відтак дискримінація УПЦ суперечить цьому і не може бути вигідною для країни.

«Ведеться цілеспрямована, досить маніпулятивна інформаційна кампанія, спрямована проти вірних УПЦ, яка має представити Церкву як чиюсь філію чи ще щось. <…> У цій кампанії, як правило, УПЦ не називають тією назвою, з якою вона зареєстрована в державних інституціях, а звучить щось інше: “Московський патріархат”, “Російська Православна Церква в Україні”», – додав експерт.

«Ця маніпулятивна кампанія, за яку ніхто поки не поніс відповідальності, не сприяє єднанню українського суспільства, суперечить національним інтересам України та підпадає під статтю Кримінального кодексу України “Розпалювання міжрелігійної ворожнечі”», – зазначив він.

Просмотров: 1814