Як розрізнити духовну і плотську любов? – Блаженніший Митрополит Онуфрій (відео)

Під час проповіді у день пам’яті святої великомучениці Варвари Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій розповів про головну умову здобуття духовної любові, а також про те, чим вона відрізняється від любові плотської. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

У своєму слові Предстоятель розповів про житіє та мученицький подвиг святої Варвари і звернув особливу увагу вірян на батька святої, який, хоч і любив свою доньку, намагався обдарувати її всіма земними благами, але, дізнавшись, що вона увірувала у Христа, сам став її мучителем і вбивцею.

Першосвятитель зазначив, що приклад батька великомучениці свідчить нам про існування двох видів любові: любові плотської і любові духовної.

Його Блаженство порівняв плотську любов з медаллю, на зворотній стороні якої – ненависть. Духовна любов, за словами Архіпастиря, також подібна на медаль, втім на її зворотній стороні – прощення і милосердя.

“Ми всі люди маємо один до одного плотську любов: діти люблять батька; батько любить дітей; друзі один одного люблять. Але ця любов є недовговічна, вона є плотська і дуже часто може перетворитися на ненависть…

Якщо ж людина має духовну любов, то ця любов ніколи не перетворюється на ненависть. Вона завжди прощає і все терпить”, – зауважив Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Предстоятель наголосив, що для здобуття духовної любові людині необхідне правильне пізнання Бога, яке дає людині Православна віра. У людини, яка сповідує Православну віру і має правильну уяву про Бога, “у душі з’являться правильна любов і до Бога, і до свого ближнього” – підкреслив Блаженніший владика.

“Кожен християнин, особливо, хто має дітей, хто має сім’ї, повинен турбуватися про те, щоб мати правильну духовну любов – і до Бога, і до своєї сім’ї, і до своїх ближніх. Ця духовна любов завжди приносить людині користь”, – сказав Архіпастир.

Плотська ж любов, як наголосив Першосвятитель, хоч іноді буває приємною, але, разом із тим, вона може стати шкідливою, “а духовна любов – завжди приємна і завжди корисна для людини”.

Просмотров: 349