У Конституційному Суді підкреслили, що в законі про “перейменування” не сказано на кого він поширюється

27 грудня 2022 року Конституційний Суд України ухвалив Рішення у справі щодо повної назви релігійних організацій, дійшовши висновку, що зміни до статті 12 Закону України „Про свободу совісті та релігійні організації“ є конституційними. 28 грудня відбувся брифінг суддів-доповідачів Сергія Головатого та Олександра Петришина цій справі, про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Зокрема було зазначено, що Конституційний Суд дійшов висновку про конституційність цього закону. Проте, як наголосив Сергій Головатий «законодавець не вказав назви конкретної релігійної організації, він застосував абстрактну формулу, говорячи в загальному».

Олександр Петришин додав, що «на кого буде поширюватися закон, який визнаний вчора конституційним, — питання релігієзнавчої експертизи».

«Ви знаєте, що відповідно до закону „Про свободу совісті та релігійні організації“ проводиться релігієзнавча експертиза (установчих документів РО – ред.). До складу комісії, яка проводить релігієзнавчу експертизу, входять фахівці з цих питань, більше того законом передбачено входження до складу тих, хто буде проводити таку експертизу представників самих тих організацій, про які йдеться», — зазначив суддя-доповідач.

Просмотров: 893