В Одеській та Рівненській єпархіях звершено чернечі постриги

1 та 2 січня в Одеській єпархії було звершено чернечі постриги послушників Пантелеймонівського чоловічого монастиря у місті Одеса та Покровського скита Успенського Одеського чоловічого монастиря. 1 січня у Рівненькій єпархії у малу схиму було пострижено трьох насельниць Білівського Різдво-Богородичного монастиря; ще одна насельниця Білівської обителі цього дня прийняла іночество. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на єпархіальні пресслужби.

2 січня у Покровському скиту Успенського Одеського чоловічого монастиря митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел звершив постриг у малу схиму послушника цієї обителі Олексія. Новопострижений монах отримав ім’я Андрій.

Наприкінці богослужіння владика Агафангел виголосив проповідь. Архіпастир звернув увагу, що монах Андрій, будучи мирянином, протягом 30 років вів активне церковне життя і протягом 12 років допомагав будувати храм в ім’я святителя Миколая на рідній Івано-Франківщині.

«Проходив ти це життя по-різному, були випробування та спокуси. Але було найголовніше – бажання бути з Христом», – сказав архієрей новопостриженому ченцю.

1 січня з благословення митрополита Одеського і Ізмаїльского Агафангела намісник Пантелеймонівського Одеського чоловічого монастиря архімандрит Лука звершив постриг у малу схиму послушника обителі, студента 4 курсу Одеської духовної семінарії чтеця Віталія Чабанюка. Новопострижений монах отримав ім’я Іоанн, на честь святого святого Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна.

1 січня архієпископ Рівненський і Острозький Пимен звершив чернечий постриг трьох інокинь Білівського Різдво-Богородичного монастиря.

У постризі сестер було названо новими іменами. Інокиня Євсевія (Парфенюк) у монашеському постризі отримала ім’я Євгенія, на честь преподобномучениці Євгенії; інокиня Назарія (Задорожна) у малій схимі була наречена іменем Смарагда, на честь преподобної Смарагди Ніжинської, інокиня Тафіва (Вороб’юк) прийняла чернечий постриг з іменем Феодотія, на честь мучениці Феодотії.

Також архієпископ Пимен звершив іночеський постриг послушниці Білівської обителі Катерини (Сосенко). Новопострижена інокиня була наречена іменем Макарія, на честь преподобномучениці Макарії.

Просмотров: 435