Ієрарх Єрусалимської Церкви: Християни мають засудити переслідування, яких зазнає УПЦ

5 січня 2023 року архієпископ Севастійський Феодосій, ієрарх Єрусалимської Церкви під час зустрічі з делегацією Польської Православної Церкви заявив, що християни всього світу мають засудити переслідування, яких наразі зазнає Українська Православна Церква. Про це повідомляє orthodoxostypos.gr, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«Де зараз увесь християнський світ, щоб засудити гоніння, якого зазнає УПЦ? Адже ми досі не чули чітких позицій, незважаючи на заклики та послання, які направляли її архієреї», – зазначив ієрарх.

Архієпископ Феодосій підкреслив, що у Єрусалимській Церкві не визнають “ПЦУ”.

«Ми не визнаємо неканонічне та незаконне утворення, яке було створено в Україні під політичним тиском, про який ми всі знаємо, а визнаємо лише канонічну УПЦ, яку очолює Митрополит Київський Онуфрій», – наголосив він.

За його словами, якщо «церковна дилема», яка встановилася в Україні, не буде вирішена, це позначиться на всьому православному світі, ситуація в якому буде «все гіршою і гіршою».

Єрусалимська Церква молить Бога про закінчення війни в Україні, додав ієрарх Єрусалимської Церкви.

«Ми молимося за розв’язання нинішньої кризи, щоб відновити згоду, єдність та зцілити рану, від якої всі страждають», – підсумував архієпископ Феодосій.

Просмотров: 36576