Покаяння та його плоди — човен, на якому ми наближаємося до Бога — Предстоятель (відео)

У своїй проповіді в день Навечір’я Богоявлення Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів, як покаяння та його плоди — чесноти впливають на життя людини та її стосунки з Богом, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«Людина постійно або наближається до Бога, або йде від Нього, стає кращою або гіршою. Ми, як той човен, постійно рухаємося туди-сюди — то ближче до Бога, то далі від Бога, то ближче, то далі. Все життя триває ця боротьба: диявол нас від Бога відкидає, а ми намагаємося за допомогою молитви, покаяння, за допомогою молитов святих угодників наблизитись до Бога», — зазначив Предстоятель.

За словом Архіпастиря, коли людина йде від Бога, то гріхи, як каміння, тягнуть його на дно. Тому ми постійно повинні намагатися приносити покаяння.

«Постійне відривання від себе каміння гріха — це плоди покаяння. Якщо я зробив якийсь поганий вчинок: щось вкрав, посварився, прогнівав когось…, то маю сказати: “Господи прости мені” і більше намагатися не робити цього. А якщо це ще раз повторитися, знову сказати: “Господи, прости” і знову не робити. Це постійна боротьба людини з гріхом», — пояснив він.

Як наголосив Блаженніший владика, «достойні плоди покаяння — це чесноти, які протилежні гріху».

Першосвятитель навів Євангельський приклад, в якому Іоанн Хреститель розповідав людям, які приходили до нього, що для кожного з них є достойним плодом покаяння: «Він сказав їм у відповідь: у кого дві одежі, той дай тому, хто не має, і в кого є їжа, роби те саме. Прийшли і митарі хреститися і сказали йому: учителю, що нам робити? Він відповідав їм: нічого не вимагайте більше того, що призначено вам. Питали його також і воїни: а що нам робити? І сказав їм: нікого не кривдіть, не обмовляйте і задовольняйтеся платою вашою» (Лк. 3, 11-14).

Так, підкреслив Його Блаженство, «Іоанн Хреститель конкретно відповідав, які плоди покаяння повинні приносити люди для того, щоб стати здатними прийняти у свою душу Бога».

«Нехай Господь молитвами святого Предтечі допомагає нам приносити плоди покаяння, щоб ми були достойні вічного спасіння, вічного Царства, яке до нас наблизилось і яке нам даровано нашим Спасителем і Господом», — побажав Митрополит Онуфрій.

Просмотров: 631