Директор музею про плани на знесення Десятинної церкви: «Коли потепліє, плануємо там якісь екскурсії»

Директор Національного музею історії України розповів, що на місці Десятинного монастиря реалізовуватимуться якісь екскурсії та дитячі проєкти. Ніякої конкретної ідеї, для реалізації якої заважала б церква, директор назвати не зміг.

Керівництво Національного музею історії України сподівається, що Десятинний монастир УПЦ у Києві знесуть до кінця року. Про це повідомляє Укрінформ, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Директор музею Федір Андрощук розповів інформаційному агентству, що УПЦ, очевидно, опротестовуватиме рішення суду про знесення Десятинного монастиря. «До того ж реалізація рішення залежить не від музею, а від спеціальної виконавчої служби», – зазначив він.

Водночас Андрощук висловив сподівання, що «справедливість буде на нашому боці, і до кінця року ця ділянка повернеться музею та державі».

Чиновник наголосив, що музей не наполягає на знищенні храму, вважаючи, що його слід перенести на інше місце, де він буде доречнішим.

«Коли люди до нас приходять, вони хочуть певні асоціації мати. У нас про Десятинну церкву є виставка, яка працює наразі. А сучасні інтерпретації Десятинної церкви – це інший бік, не музейний», – сказав він.

За словами Андрощука, через війну постійні експозиції в музеї розібрали, і задля швидкого реагування у випадку небезпеки їхнє місце займають «мобільні» проєкти.

Територія навколо музею також залучається до виставок, тому «звільнена ділянка», тобто ділянка, де нині стоїть Десятинний храм, «стане в пригоді для реалізації дитячих програм та екскурсій».

«Ми багато чого плануємо на території музею. Як тільки стане тепліше – якісь екскурсії, дитячі програми», – зазначив директор музею.

Варто підкреслити, що, з огляду на слова чиновника, земля, на якій знаходиться Десятинна церква, музею не потрібна. Він не спромігся чітко пояснити, чим саме їм не подобається цей храм. В черговий раз була озвучена думка — знести. Ніякої конкретної ідеї, для реалізації якої заважала б церква, директор назвати не зміг.

Нагадаємо, митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент назвав рішення суду знести храм Десятинного монастиря «викликом православним християнам».

Просмотров: 2779