«Ми не змінились. А ви?» — Прот. Сергій Ющик нагадав, як Українська Православна Церква допомагала рятувати цивільних і захисників Азовсталі

«Шановні журналісти. Ви не оминаєте нагоди в кінці кожної статті про УПЦ “тицьнути носом” і нагадати усім про майже 100 справ та підозр щодо духовенства. То може ви заодно і про 10000 подвигів духовенства УПЦ будете нагадувати? І про Азовсталь, і про десятки тон допомоги, і про піклування біженцями, і про допомогу у відбудовах», — написав протоієрей Сергій Ющик, учасник переговорної групи звільнення з «Азовсталі», у себе на сторінці у фейсбук 10 березня 2023 року.

Отець Сергій звернув увагу, що в ці дні всі новинні агенції репостили матеріал CNN про деякі секрети порятунку цивільних і захисників Азовсталі у квітні-травні минулого року.

«Як завжди тисячі схвальних патріотичних коментарів та слів вдячності, — зазначив він. — Держава дійсно боролась за своїх. І вихід солдатів з заводу, особисто, сприймаю як велике досягнення дипломатії та чудо. Бо в ті дні (27 -29 квітня), про які говориться в статтях, нам особисто казали: “Якщо із заводу вийде солдат з дитиною на руках, ми уб’ємо обох”. Тому вихід рівно і гідно – це чудо. Та, як завжди, є маленьке АЛЕ та претензія до журналістів. Захоплюючись матеріалами CNN, невже важко перевірити як саме доїхала переговорна група до заводу. Адже це було руками шоферів, медичних бригад і, увага!!!, силами священиків Української Православної Церкви. Тієї Церкви, яку так люблять паплюжити і звинувачувати в усіх бідах та смертних гріхах. Тоді для держави ми були патріотами та людьми, які готові стати між двома воюючими арміями. А тепер словами політиків та ЗМІ ми стали не такими…»

Священнослужитель підкреслив: «Ми не змінились. А ви, дорогі журналісти?» й закликав переглянути інформацію за той рік.

«Українська Православна Церква благословенням її Предстоятеля митрополита Онуфрія дала 40 священиків для зупинення бою. Допустили до заводу десятьох: секретаря Київської єпархії, благочинного Київської єпархії, заступника Голови Відділу зовнішніх Церковних зв’язків, заступника Голови Синодального відділу співпраці з військовими формуваннями, першого проректора Київської духовної академії і семінарії, настоятелів парафій.

Саме Хресний хід Української Православної Церкви був тією оголошеною подією, яка стала початком зупинки денних боїв. Неймовірна мужність медиків, шоферів, переговорників і священиків-патріотів», — нагадав він.

Протоієрей Сергій Ющик, перший проректор Київської духовної академії і семінарії та настоятель парафії УПЦ, яка з-поміж тисяч інших активно допомагає військовим, зазначив, що це тільки одна зі справ для захисту Батьківщини Церкви:

«А є ще тисячі неймовірних подвигів… Шановні журналісти. Ви не оминаєте нагоди в кінці кожної статті про УПЦ “тицьнути носом” і нагадати усім про майже 100 справ та підозр щодо духовенства. То може ви заодно і про 10000 подвигів духовенства УПЦ будете нагадувати? І про Азовсталь, і про десятки тон допомоги, і про піклування біженцями, і про допомогу у відбудовах…»

Посилання на статті в ЗМІ: CNN: ‘The heart of the war’: Inside the secret talks with Putin’s generals that ended the siege of Mariupol 

ua.news: CNN дізнався подробиці переговорів щодо порятунку захисників «Азовсталі»

rbc.ua: Порятунок захисників “Азовсталі”: CNN оприлюднило нові деталі секретних перемовин між Україною і Росією

pravda.com.ua: CNN розкрила деталі таємних переговорів, які зупинили штурм “Азовсталі”

gordonua.com: CNN розповів, як відбувалося виведення українських сил з “Азовсталі”
glavcom.ua: Як велися таємні переговори, що зупинили штурм «Азовсталі»: деталі від CNN

Просмотров: 14627