Предстоятель очолив всенічне бдіння Хрестопоклонної неділі у Києво-Печерській Лаврі

18 березня 2023 року, напередодні Неділі третьої Великого посту, Хрестопоклонної, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив всенічне бдіння у храмі на честь преподобного Агапіта Печерського Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Предстоятелю співслужили намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, архієпископ Арцизький Віктор, архієпископ Баришівський Віктор, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк та духовенство Лаври.

Всенічне бдіння також звершувалось в інших доступних храмах обителі – у Хрестовоздвиженському храмі та церкві на честь Різдва Божої Матері. Всі храми були переповнені вірянами Української Православної Церкви.

Всенічне бдіння Хрестопоклонної неділі має особливості: полієлей звершується у вівтарі, а під час великого славослов’я Предстоятель виносить на середину храму Хрест для поклоніння, який там залишатиметься у наступні дні для вшанування та підбадьорення вірних у подвигу посту.

Завтра Блаженніший Митрополит Онуфрій очолить Божественну літургію на площі біля Хрестовоздвиженського храму на Ближніх печерах Лаври. Початок богослужіння о 8:00.

Нагадаємо, у минулу неділю тисячі вірян вшанували з Предстоятелем пам’ять усіх преподобних Києво-Печерської Лаври.

Просмотров: 948